Forum POLITYKA 2o Strona Główna POLITYKA 2o
Twoje zdanie o...
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

c.d.1 Aktualności.... za komentarz
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 32, 33, 34  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum POLITYKA 2o Strona Główna -> Polska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Awacs leń
Gość





PostWysłany: Śro 19:38, 10 Sty 2007    Temat postu:

Weles napisał

"Awacs... Minęło 18 lat. Ja urodziłem się 8 lat po wojnie... i widzę że wtedy gdy w zasadzie wszystko moi rodzice robili łapami, z nikąd pomocy Polskę było widać, ludziom się poprawiało... A teraz? Po tym złym... Cały czas dołowanko...hehe. Z ciebie zdołano zrobić idiotę, ślepca...(bez urazy... być może za dosadnie... ale tak widzę) żyjącego z pracy rodziców lub na kredyt na własne życzenie, a gdy trzeba się wziąć do roboty chce okradać staruszków... i to tych którzy coś po sobie zostawili. Weź może zacznij od rodziców, wygodnie są, blisko. Wywal darmozjadów.... "

Sami państwo oceńcie,

Odkąd pamiętam, zawsze jak prezentowałem tutaj koncepcje liberalne, zawsze mi się obrywało od Ciebie, mogdy nie potrafiłeś znaleść argumentów tylko stosowałeś wycieczki osobiste. Albo że jestem głupi, albo że chcę okradać staruszki. itd.

Mnie to naprawdę wali jak doga w tylne łapki co o mnie waść sądzisz. Słyniesz z tego że z uporem maniaka przekoślawiasz rzeczywistość. Robisz to na każdym kroku ośmieszając się na całej lini.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Śro 21:32, 10 Sty 2007    Temat postu:

Awacs... Mr. Green

Zabawny jesteś... Ale gdybyś zerknął na swój post wcześniej i uruchomił troszkę wyobraźni... może nie był byś tak zabawny?

Ja porównuję kolego rzeczywistości, które znam z autopsji... czyli ze stanów ci nie osiągalnych... Tobie np. wiele nawalono ordynarnie łopatą do głowy o historii, pilnując abyś przypadkiem nie zaczął myśleć... i to się sprawdza co widać.

I to Ty sprowadzasz dyskusję do tego charakteru... swoim chyba oddającym własne stany świadomości Bardziej ciebie dotyczy zdanie.... Robisz to na każdym kroku ośmieszając się na całej lini....

Już nie poddaję tego ocenie pozostałych... Mr. Green Jak zawsze uciekasz od tematu używając argumentów-inwektyw mnie znanych... no zgadnij z kąd? Pewnie że tak można, ale co z dyskusją? Może cofnij się dalej w tym czytaniu forumowej historii..., bo akurat tu... jak filip z konopi waść wyskoczyłeś...

Pozdro... Partyman
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Awacs len
Gość





PostWysłany: Śro 21:52, 10 Sty 2007    Temat postu:

ja cie po prostu rozgryzłem

ty rzeczywiście boisz się o swoją emeryturkę. Na myśl o obniżaniu podatków dostajesz gęsiej skórki. He he. Boisz się że liberały cię okradną i ci zabiorą.
Nie chce mi się po raz enty tłumaczyć ci bo i tak nie zrozumiesz.

bądź łaskaw i już nie odpowiadaj na mój post. Ja z tobą skończyłem.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Śro 22:15, 10 Sty 2007    Temat postu:

Hehe...

Ty masz jakąś emerytalną manię prześladowczą? Mr. Green . Opanuj się. Zaczepiasz potem rżniesz głupa na wzór obrażonej ślepej panienki Mr. Green Nie ze mną te numery Awacs... Po prostu zajmij się rozgryzaniem siebie... a mnie nie analizuj, zbyt nieuważny jesteś... i zęby sobie możesz uszkodzić...

I nie traktuj tego jako odpowiedzi na post..., możesz nawet nie czytać. Wisi mi to...

Pozdro... Partyman
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 9:33, 11 Sty 2007    Temat postu:

Gościu!
Cytat:
Zarówno HGW jak i Balcerowicz to bardziej politycy niż wielcy znawcy ekonomii , co udowadniają do dnia dzisiejszego

Bluźnierstwo! A co, Ty aż tak znacz na ekonomi, czy tylko Ci się wydaje? Może i były inne drogi, inni ekononomiści i co z tego? Na pewno lepsze w innej części i gorsze w częsci, które rozwiązali "nieekonomiści" wymienieni w ramce. Mamy co mamy i od tego będzie Skrzypek, aby rozwiazywał, rządził, prognozował dalej!
Faktycznie. Ma wady i zalety, co o niczym nie przesądza. Można się też obawiać go. Nie jest powiedziane, że nie zna obowiązujących zasad ekonomi, że ma je daleko gdzieś. Wręcz jest odwrotnie i douczy się, zapozna się z tym gdzie jeszcze nie był i miejmy nadzieję, że nie będzie hałturzył. A o to najbardziej chodzi. Nie jestem więc przeciwnikiem S. Skrzypka. Nawet nawet mam nadzieję, że dorówna HGW i LB!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
b.las
Gość





PostWysłany: Czw 11:01, 11 Sty 2007    Temat postu:

Cytat:
uporem maniaka przekoślawiasz


o, to to! wlasnie

I tacy jak on zawsze wykoslawiac beda rzeczywistosc pod wlasna koslawosc. Apelowanie o prostolinijnosc myslenia, apelowanie do rozumu, do sumien - to wszystko na nic sie zda.

W pelni popieram cie Awacs. Nie jestes sam. I oby bylo wiecej takich.
Jedyna nadzieja dla tego biednego kraju.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Awacs logout
Gość





PostWysłany: Czw 11:32, 11 Sty 2007    Temat postu:

Dzięki Bujany za wsparcie,

tak masz rację to nic nie zda, są ludzie po prostu z natury nieuczciwi a do tego głupi. Nic na to nie poradzimy i już.

Natomiast co do nadziei to nie podzielam zdania. Tacy jak Ty czy ja raczej opuszczają ten kraj, bo nie można znieść tu dusznej atmosfery, tego zakłamania, tego polskiego piekła.
Kto wie może spotkamy się już niedługo w Amsterdamie i stukniemy się szklanicami, muszę tylko znaleść zastępcę który mi poprowadzi firmę tak dobrze jak ja. Za dużo krwii mnie to kosztowało żeby o tak to rzucić z dnia na dzień, choć przyznam myśli takie miewam.

Szczerze Ci zazdroszczę tej zachodniej atmosfery w któej przebywasz i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
b.las
Gość





PostWysłany: Czw 11:45, 11 Sty 2007    Temat postu:

Oj musimy sie stuknac koniecznie. Na dzien dobry jakis rowerek
ci skombinuje, cobys sie po polsku w trudzie nie przemieszczal :)
A tak w ogole to polecam ci Sebek Amsterdam (jesli po raz pierwszy tu zawitasz) szczegolnie na Swieto Krolowej (pod koniec kwietnia). To co sie dzieje wtedy na ulicach to totalny cios dla umyslu skatowanego szara rzeczywistoscia hehe...
[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
b.las
Gość





PostWysłany: Czw 12:11, 11 Sty 2007    Temat postu:

ps.
A w ogole to sledz sobie ta stronke.
[link widoczny dla zalogowanych]
Co raz pojawiaja sie absurdalnie niskie ceny (z tym ze one moga sie zmieniac doslownie z godziny na godzine - ogromne roznice).
Ostatnio znajomek przyuwazyl przelot do Krakowa za 5 euro (lacznie z oplatami lotniskowymi). Posiedzial jeden dzien i nastepnego dnia wrocil
za 20 euro. takie buty, panie... I policz pan ile na browar oszczedzasz :)
Jedyna niedogodnosc to - nie serwowali w samolocie drinkow, oraz nie wolno bylo uzywac kibla hehe... (bo koszta itd). Koles wymyslil ze na drugi raz bedzie grzmocil kakarelle w torebke na pawie i zrzucal to nad Berlinem. Wiadomo ... rotterdamczyk im tez miasto szwaby zrownali z ziemia, to i chec odwetu jest
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Awacs logout
Gość





PostWysłany: Czw 13:40, 11 Sty 2007    Temat postu:

Dzięki za zaproszenie Benek, chętnie bym skorzystał, ale ostatnio jestem totalnie niemobilny, praca 6 dni w tygodniu a i wieczorami ślęczę nad papierzyskami czy w Internecie wyszukując najkorzystniejszych ofert.

Ehh jak ja Ci zazdroszczę chłopie. Już mnie tak nie kuś;)
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 16:49, 11 Sty 2007    Temat postu:

Bujany , lepiej umówcie się w Warszawie , to będzie bardziej prawdopodobne. Bujany jesli pracujesz u holenderskiego arabusa , uwazaj by Cię nie wykiwał , czesto to robia.

Awacs masz wlasną firme , ktorą sam prowadzisz i co Ty jeszcze chcesz , jesli to jest prawda to nie powinienś narzekać , a tymbardziej mysleć o saksach. Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma.Bujany migdy Ci nie powie jak tam jest na prawdę , chyba , że znalazł "ciepłą" kobitkę , ktora go dokarmia.

Panesz chyba nie chcesz powiedzieć , że ekonomia to tylko nauka , ze myślenie ekonomiczne jest potrzebna dla samego gadulstwa , dla samych pięknych mądrych wystąpień , zjazdów dla tworzenia kolejnych teorii i dzieł w tym zakresie , że ekonomia to tylko kierunek naukowy.

Teoretyk ekonomista to nie to samo co praktyk ekonomista działający nie w ciszy gabinetów , ale działajacy w gospodarce , pracujący na żywym organizmie jakim jest gospodarka , zakład pracy , a nawet stanowisko pracy. Dopiero połączenie wiedzy z konkretną pracą , połączenie teorii z praktyką mogą dać efekty , a miernikiem zawsze powinien być wynik ekonomiczny , zysk powinien przewyższać włożone nakłady. Gdzie jest Polska , na którym miejscu wśród państw byłego Związku Radzieckiego ? Takie porównanie jest sprawiedliwe. Liczby nie kłamią , a startowaliśmy z możliwie najlepszego miejsca i to pod każdym względem. Te liczby te miejsca Polski w statystykach to nota dla L. Balcerowicza .

Ekonomia to bardzo szerokie pojęcie , ludzie zajmowali się tym zagadnieniem od zawsze.Były różne szkoły w zależności od okresu i sytuacji.
Jestem umiarkowanym zwolennikiem Keynesa , który stworzył nowy kierunek w ekonomii, nazywany od jego nazwiska keynesizmem. Prawie wszyscy ekonomiści stali się zwolennikami interwencjonizmu państwowego w gospodarce. Prawie, ale nie wszyscy !
Friedrich von Hayek (1889 - 1992). był zwolennikem gospodarki wolnej od interwencji państwa, jakkolwiek Hayek dopuszczał działalność państwa na rynku, ale na bardzo restrykcyjnych warunkach - to rozwiązanie zadowolić powinno wszystkich , mnie również.

Proponuję nie wgłębiać się w ten temat , bo nie damy rady , temat jest złożony , skomplikowany , bardzo obszerny , zahaczający o wszystko co się wiąże z naszym życiem , to zespół naczyń połączonych i nie ma mądrego który w tym temacie poruszał by się bez problemów. Oceniajmy wielkich ekonomistów po wynikach ich pracy i działań , wszak ekonomia jest dla ludzi , jest po to by nam się żyło coraz lepiej , łatwiej i przyjemniej , byśmy się bogacili , a nie biednieli , by nasz standard i komfort życia , funkcjonowania stale się poprawiał , a nie pogarszał itd.

Co pozostawia Balcerowicz w Polsce ? Ludzie spójrzcie prawdzie w oczy !

Ekonomia jest nauką o tym, jak jednostka i społeczeństwo decydują o wykorzystaniu rzadkich zasobów – które mogą mieć także inne, alternatywne, zastosowania – w celu wytwarzania różnych dóbr i rozdzielania ich na konsumpcję obecną lub przyszłą, pomiędzy różne osoby i różne grupy w społeczeństwie.

Jak to się ma do działań naszego wielkiego ekonomisty. Można ze śmiechu pęknąć. Rozumiem , On jest przedstawicielem ekonomii przez wielkie „E” , a nie od przedszkolnej formułki , to człowiek ponad czasowy uznawany na całym świecie tylko nie w Polsce. Czy my Polacy zawsze musimy być jacyś inni ? Nie , to inni wciskają nam kit , który większość łyka bez większego zastanowienia. To nie ten ekonomista jest „cudowny” i „wielki” co posiadł wiedzę książkową , co potrafi kwiecistą mową przyćmić innych lecz ten o którym mówią prosto , krótko i czytelnie , „ten to jest dobrym gospodarzem” i nie ważne czy mają na myśli gospodarstwo domowe , zakład pracy , miasto , województwo czy państwo , chocby takie jak Polska.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 20:18, 11 Sty 2007    Temat postu:

Nie byłam tu jakiś czas. Poszwędałam się po świecie. Nie za pracą, ale, aby popatrzeć jak inni żyją i co ich interesuje. Podsumowanie można zawrzeć w jednym zdaniu: inny świat, inni ludzie. Polska na tym tle wypada wręcz fatalnie.
Po powrocie zajrzałam na forum, aby skonfrontować dochodzące do mnie informacje z odzewem dołów. Obuchem w głowę? I tak i nie. Nie zmieniło się nic.
Dalej i na górze i na dole podgryzanie, walka o bzdury, a tych co by chcieli pachać wóz do przodu, jak na lekarstwo. Zarzucano postkomunie zawłaszczanie państwa, kolesiostwo, kunktatorstwo i nepotyzm polityczny. Ale z tego co widzę, obecna władza przebiła wszystko, co jeszcze nie tak dawno totalnie krytykowała. Przykładów mozna by przytaczać mnóstwo. Jeden z ostatnich, to wybór Skrzypka.
Ani logiczny, ani merytoryczny, ani uzasadniony czymkolwiek. Mam wrażenie, że to człowiek z łapanki. O projekcie ustawy pana prezydenta tzw. antyesbeckiej powiem tyle, że będzie to jeden z najwiekszych prawnych potworków jaki powstanie w Rzeczypospolitej. Nie da się go w żaden sposób uzasadnić prawnie. Chyba, że uznamy polowanie na czarownice za obowiązujące prawo. jak bowiem można ścigać kogokolwiek za to, że działał w zgodzie z ówcześnie obowiązującym prawem. Nie popełniał przestepstwa, ani Ub-ek realizujący określone zadania, ani OZI, czy TW współpracujący z aparatem bezpieczeństwa państwa. Jeśli jednak przyjdzie ta ustawa, to zgodnie z jej logiką, za 30 lat nastepny jakiś Kaczyński równie dobrze będzie mógł ścigać dzisiejszych UB-eków, uważając, że popełniali "zbrodnię przeciw narodowi". Aby ustawa miała sens, musiano by uznać PRL, jako całość za państwo zbrodnicze. A jeśli tak, to ja i wszyscy ci co urodzili sie do 1990 roku są przestępcami. Uznanie PRL-u za państwo przestępcze nie da się w żaden sposób uzasadnić prawnie na bazie prawidłowych wypadkowych umocowanych w podstawach prawa rzymskiego, którego nasze "państwo prawa", mieni się być kontynuatorem. Jedyne logiczne rozwiązanie problemu to ściganie indywidualne tych, którzy faktycznie łamali prawo. Prawo w państwie prawa nie może stosować odpowiedzialności zbiorowej. A taka odpowiedzialność chce nam zaserwować pan Kaczyński. Do tego żeby było śmieszniej wybiórcza, bo dotyczącą tylko aparatu "represji", a więc byłych SB-eków. W tym kontekście mam tylko jedno pytanie? Czy państwo prawa ma prawo w majestacie prawa zaprzeczać podstawowym kanonom prawa? Czy jest na to przyzwolenie społeczne, aby politycy rozgrywali swoje gierki naszym kosztem? Jakoś tak nieodparcie mam wrażenie, że przynajmniej świadoma prawa część społeczeństwa nie wyraża na to zgody. Inną sprawą jest to, czy Polska jest państwem prawa. Mam co do tego niejakie wątpliwości.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 20:30, 11 Sty 2007    Temat postu:

Casandro nigdy z Tobą nie polemizowałem zacznę więc skromnie piszesz:

Czy państwo prawa ma prawo w majestacie prawa zaprzeczać podstawowym kanonom prawa? Czy jest na to przyzwolenie społeczne,
A czy kaczory pytają społeczeństwo o przyzwolenie? oni swoim pretorianom wydają polecenia skłócili naród po to żeby łatwiej było rządzić.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 21:10, 11 Sty 2007    Temat postu:

W kwestii deubekizacji może jest po prostu tak:

przepycha się przez Sejm i Senat cokolwiek urodzi się w mózgu kaczorów.

Opozycji żadnej nie będzie, bo nie będzie wypadało bądź kalkulowało, no może oprócz postkomuchów, którzy założą sprawę w TK.

W międzyczasie ustawa wejdzie w życie. Zakładając spolegliwość Trybunału Konstytucyjnego zdominowanego przez PiS, tenże TK po długich rozważaniach i po kosmetycznych „poprawkach” dla zachowania pozorów, sprawi, że ustawa stanie się .... obowiązującym prawem.
Ubecy założą sprawy w sądach, które aż do wyczerpania drogi sądowej w RP będą się ciągnęły latami, zanim będzie można je skierować do Trybunału Europejskiego.

W międzyczasie ubecy pójdą na śmietniki i ... oto chodzi.
Liczna publiczność będzie biła brawo.

Trybunał Europejski oczywiście sprawę rozstrzygnie na korzyść ubeków, no i znowu zapłacimy ... my wszyscy, a może tylko pokolenie Janioba, Bujanego Awacsa i Szimana???

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 21:58, 11 Sty 2007    Temat postu:

Jednym slowem Balcerowicz musi wrócić ! Totalna bzdura !

Dajcie się czlowiekowi wykazać. Casandra uważana za babkę z klasą , polotem , tak zwana zdroworozsądkowa , a tu totalna klapa.Tak bardzo znasz Pana Skrzypka , więc przybliż nam jego sylwetkę.

Ludzie nie osądzajcie drugich z fusów bo wydajecie o sobie świadectwo z samych pałami.

Odnośnie spoleczeństwa - jesteście takimi znawcami nastrojów ?Chyba nie żyjemy w tym samym kraju. Społeczeństwo ma dosyć głupiej opozycji , oporu przed wyprowadzeniem Polski na prostą . Rozliczenie się raz na zawsze z przeszlościa i nie powracanie do tego , odsunięcie od władzy ludzi starego systemu i okrągłostolowców którzy mieli powiazania ze słuzbami i KGB to fundament , podstawa powodzenia reform. i zerwania z przeszłością.

KRETYŃSKA OPOZYCJA , NEGUJĄCA WSZYSTKO JAK LECI , ŻEBY CHOć RAZ DLA PRZYKŁADU , DLA PRZYZWOITOŚCI POPARŁA COKOLWIEK , NIE , bo kretyni nie potrafią myśleć racjonalnie.Wogóle to szkoda gadać. Przydalby się taki Dzierżyński , oj przydał.Człowiekowi ręce opadają.

Czekam kiedy Kaczyńscy podejmą konkretne decyzje ze stanem wyjątkowym włacznie , z cofnięciem prywatyzacji kluczowych , strategicznych gałezi gospodarki , ograniczeniem żerującego na polskim spoleczeństwie , nie płacącym podatków , nie będącym pod kontrolą,
obcego kapitału. Koniec z Eldorado.

To jest wizja przyszłościowa jeśli nic sie w Polsce nie zmieni , to nam grozi , przynajmniej ja bym tak zrobił.Nadszedł czas aby państwo polskie poczuło rękę gospodarza.

Może mnie poniosło , ale nie znoszę bałaganu , nieposłuszeństwa , niekompetencji i totalnej głupoty.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum POLITYKA 2o Strona Główna -> Polska Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 32, 33, 34  Następny
Strona 11 z 34

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin