Forum POLITYKA 2o Strona Główna POLITYKA 2o
Twoje zdanie o...
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co daje lewica ...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum POLITYKA 2o Strona Główna -> Felietony, Ciekawe Artykuły,
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Nie 13:39, 14 Paź 2007    Temat postu:

Co Wy z tym podatkiem liniowym zawracacie głowę. Podatek liniowy ma swoje plusy i minusy. Nie należy fetyszować tematu.
Po pierwsze podatek liniowy , czyli proporcjonalny jest korzystny dla dla nielicznej grupy najbogatszych, prowadząc do dalszego znacznego zwiększenia nierówności dochodowych w społeczeństwie. Przecież te nierówności u nas są o wiele większe niż np. Francji , Anglii, Niemczech czy też nawet w Czechach , czy Węgrzech. Mamy ten stan nadal pogłębiać?
Oczywiście powiecie ; prostota , sprawiedliwość, redukcja szarej strefy , czy też zmniejszenie biurokracji , korupcji no i przyśpieszenie wzrostu gospodarczego.
A ucho od śledzia.
Prostota? Niby tak, ale przy powszechnej komputeryzacji jest to dodatkowa operacja na kalkulatorze .
Sprawiedliwość ma polegać na tym , że każdy podatnik płaci ten sam procent od dochodów objętych PIT. W praktyce niżej uposażeni zapłacą na rzecz państwa wyższą część dochodów niż bogatsi , ponieważ biedniejsi wydadzą proporcjonalnie do przychodów więcej na konsumpcję obciążoną podatkami pośrednimi (VAT, akcyza)
Co do zmniejszenia korupcji to też wątpliwa sprawa. Większe zróżnicowanie zarobków urzędników a dochodami przedsiębiorców może sprzyjać korupcji.


Co do rozwoju gospodarczego to nie znam żadnych naukowych dowodów na istnienie związku przyczynowo skutkowego pomiędzy podatkiem liniowym , a wzrostem gospodarczym. Tu zdania ekonomistów te które kiedyś czytałem są krańcowo różne. Podatek liniowy nie jest podatkiem powszechnie obowiązującym i w żadnym z najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw nie jest stosowany.
Co może spowodować wprowadzenie podatku liniowego?
1. Możliwość zwiększenia rzeczywistych obciążeń podatkowych najniżej zarabiających. Można oczywiście temu zapobiec zwiększając kwotę wolna od podatku. Ale po co komplikować sprawę?
2.Wzrost zysków tych najlepiej zarabiających. Może to krótkookresowo zwiększyć skłonność do pracy i rozszerzenia działalności gospodarczej. Ale w długim horyzoncie czasu? Tego nie byłbym pewien, zbyt wiele jest uwarunkowań w tej sprawie.
3.Czy spadek dochodów budżetowych w pierwszych latach może być później zrekompensowany przez wzrost wpływów podatkowych w wyniku wzrostu dochodów i dobrowolnego ograniczenia szarej strefy?
Może nie będzie w wielu dziedzinach życia już „kogoś lub czegoś reanimować”
Mamy na to wiele przykładów.

Są oczywiście lansowane poglądy że zróżnicowanie ekonomiczne w społeczeństwie służy rozwojowi gospodarczemu. To też jest do podważenia.
Musimy pamiętać także że erze globalizacji i rosnącej roli technologii informatyki, telekomunikacji coraz większą rolę odgrywa kapitał ludzki , wykształcenie i umiejętności. A przy podatku liniowym ta nierówność ekonomiczna nie będzie sprzyjać dostępowi do wiedzy tym biedniejszym warstwom społecznym, przynajmniej przez pierwsze lata , a co będzie później?
Czy potrafimy dogonić świat? Mam wątpliwości.
Problem polega na tym jak pogodzić twarde i obiektywne prawa ekonomii i rynku oraz subiektywne zasady sprawiedliwości społecznej.
Tego podatek liniowy nie załatwi , nie jest on bowiem cudownym eliksirem.
Dyskutować oczywiście należy. Ale należy też mówić prawdę.
Takie jest moje zdanie Polaka szaraka.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon 12:03, 15 Paź 2007    Temat postu:

bl napisał:
de Payens

Uwaga w kontekscie naszego sporu o - jak uwazasz - DOMNIEMANY bolszewizm PIS-u. Powiedz prosze, bo cholernie mnie to ciekawi, jak
Ty - liberal, oceniasz ponizsza wypowiedz Kaczynskiego?:

(fragment z debaty Tusk- Kaczynski)

Jarosław Kaczyński pytany o to co zrobić, aby Polacy nie wyjeżdżali z kraju w poszukiwaniu pracy, powiedział, że należy połączyć szybki wzrost gospodarczy z rozwojem świadczeń społecznych. Dodał, że państwo musi zwrócić się do tych grup społecznych, które dotychczas nie zaznały tego wzrostu.

- Należy też zapobiec powrotowi do polityki, która była nastawiona wyłącznie na interesy grup najlepiej sytuowanych. Trzeba po prostu odrzucić politykę liberalną - mówił premier. Ups
A co to ma wspólnego z BOLSZEWIZMEM?
To jest zwykły socjalizm, którym się brzydzę.
Zapewne miło to brzmi w uszach Łukasza, który ma lewicowe poglądy.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon 12:34, 15 Paź 2007    Temat postu:

Odpowiem na Twoje wątpliwości bujany. Otóż poglądy mam raczej skrystalizowane i od dobrych paru latek. Zbliżające się wybory to pierwszy raz gdy pójdę do urny i zagłosuję na "mniejsze zło". Po prostu na naszej scenie politycznej nie ma ugrupowania, które prezentowałoby pełne spektrum moich poglądów politycznych. Uznaję (taka moje subiektywna ocena) że mimo wszystkich dostrzegalnych mankamentów PiS jest mi najbliższy. Liberalizm PO mam za puste słowa, nic mnie do nich nie przekona, nie jest dla mnie liberałem facet, który będąc u sterów podejmuje decyzję biegunowo odległe od tego nurtu (Lewandowski), nie jest dla mnie liberałem facet, który za główy punkt swojego liberalnego programu uznaje pogłębienie integracji z socjalistyczną UE (Tusk) i wreszczie nie jest dla mnie liberalną partia, która dopuszcza mozliwość tworzenia rządu z postkomunistami. Co się zaś tyczy ekonomicznego socjalizmu PiS to mimo socjalnej retoryki - ten rząd był jedynym od 1989 roku, który realnie obniżył podatki, jedynym, który zmniejszył opodatkowanie pracy. Wiem, że do ideału im daleko i pewno nawet w tej sferze nie dążą oni do "mojego absolutu" ale uznaję, że na tym etapie rządy PiS będą lepsze niż rządy PO pospołu z LiD. I wreszcie moja subiektywna ocena ostatnich dwóch lat jest znacznie lepsza niż poprzednich 15, po prostu żyje mi się znacznie lepiej, znacznie więcej rzeczy mi się podoba - i zgodnie z tą oceną uznaje, że będąc w porządku do samego siebie (w miarę) mogę oddać na nich głos. I tutaj dodam jeszcze jedną uwage w temacie PO otóz osobiście uważam ich za partie starego establishmentu, uważam, że elity IIIRP odsunięte dość brutalnie od sterów przez PiS (co zreszta uważam za jeden z poważniejszych sukcesów tego rządu) chcą wrócić na plecach PO do koryta - myślę, że to jest prawdziwy program PO skrywany za fałszywą maską pseudoliberalnej retoryki a w moim mniemaniu ziszczenie się tego scenariusza było by wielką tragedią dla Polski.

Co się zaś tyczy politycznego kompasu to pewno zauważyłeś, że pytania determinujące wynik na osi Y były różne bynajmniej nie wszystkie można było uznać za mierniki konserwatyzmu - to dlatego mój "słaby" wynik - jestem konserwatystą ale nie kocham autorytaryzmu. I owszem dość często dawałem "strongly agree" jestem dość radykalny w swoich poglądach co chyba dość często da się zauważyć :).
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon 15:25, 15 Paź 2007    Temat postu:

Cytat:
Co się zaś tyczy ekonomicznego socjalizmu PiS to mimo socjalnej retoryki - ten rząd był jedynym od 1989 roku, który realnie obniżył podatki, jedynym, który zmniejszył opodatkowanie pracy


Cytat:
wreszcie moja subiektywna ocena ostatnich dwóch lat jest znacznie lepsza niż poprzednich 15, po prostu żyje mi się znacznie lepiej


nie no, niezle... :)

Oczywiscie jesli chodzi o poprawe Twojej prywatnej sytuacji finansowej
to nic mi do tego. Skoro mowisz, ze tak jest, to na pewno tak jest. Mnie jednak wiecej by interesowalo zebys przy tej okazji wskazal na zwiazek przyczynowo skutkowy pomiedzy "dobrymi", "liberalnym" rzadami
PISu a wspomniana zauwazalna przez Ciebie poprawa Twojego poziomu zycia. (jak rozumiem, pogadanke o ogolnie lepszej koniunkturze, a ni daj Boze SLD, sobie w tym wypadku darujemy?) To bardzo interesujace. Musza tu w gre wchodzic jakies genialne posuniecia, skoro tak szybko ich echo doszlo do Twojego portwela. Podwojnie interesujace, bo ja np. mam sygnaly od znajomych, twierdzacych cos zupelnie odwrotnego. Ani de facto podatki nie zostaly obnizone (bo zapewne pijesz do tych 18 mld
z pisowskich agitek) ani koszta pracy, biurokracja zamiast sie zmniejszac ewidentnie wzrosla, tzw. "tanie panstwo" - dowcip roku, ale o tym juz wielokrotnie byla mowa, pis glosowal przeciw liberalizacji kodeksu pracy, place minimalna zwiekszyl, a prywatyzacja praktycznie zostala wyhamowana. Zreszta nie trzeba byc Einsteinem by wiedziec, ze
kwestie obnizania podatkow, czy decentralizacji wladzy i generalnie faworyzowanie wlasnosci prywatnej nad panstwowa to watki kompletnie nie przystajace do mentalnosci PISu, zupelnie inna bajka. (polecam zapoznac sie z opiniami Warszawiakow majacych w pamieci wladze (raczej burdel na kolkach) Kaczynskiego nad miastem i porownac do nastrojow teraz - za Waltzowej. No nic, ciekawi mnie ow zwiazek przyczynowo skutkowy. To forum miedzy innym stad jest takie dobre,
ze czlowiek dowiaduje sie mnostwa nowych rzeczy.

Mielismy juz o Lewandowskim nie rozmawiac, ale w swietle Twojej wypowiedzi o nim
Cytat:
"nie jest dla mnie liberałem facet, który będąc u sterów podejmuje decyzję biegunowo odległe od tego nurtu"
wypadaloby
po pierwsze podac konkrety, po drugie chyba jeszcze dodac, ze dla Ciebie wszystko co odstaje chocby odrobine w lewo od wizji JKM - nie jest liberlizmem. JKM zapewne sprywatyzowalby wszystko, lacznie z powietrzem do oddychania, w szesc dni (siodmego by odpoczywal) a przy tym tak bezblednie, ze rece same by sie skladaly do oklaskow. Co za szkoda. Taki geniusz..., tyle czasu sie marnuje - najpierw 20 lat w PRL-owskim SD, a teraz w pokomunistycznej Polsce. Prawdziwa tragedia narodowa.

Cytat:
"nie jest dla mnie liberałem facet, który za główy punkt swojego liberalnego programu uznaje pogłębienie integracji z socjalistyczną UE"

Ale za to Korwin integrujac sie z Giertychem oczywiscie ani troche nie przestaje byc superliberalem.
O jakie fiku miku... (hle hle)

Nie wiem na czym wedlug Ciebie ma polegac glowny grzech integracjonizmu Tuska (znowu brak konkretow) z "socjalistyczna" UE. Temat rzeka (a moze, Ty tak, ot - "ogolnie"?). Ostatecznie, pomijajac
juz cala mase biurokratycznych pulapek i idotyzmow UE, integracja (a raczej "puszczenie" biznesu w szersza rzeczywistosc gospodarcza - bez granic, cel itp, i generalnie - jeszcze dalej idac - tzw. globalizacja (bo unifikacja Europy jest jednym z elementow, etapow) jest w swoich zrodlach niczym innym jak wierna realizacja koncepcji liberalnych. Tymczasem Wasze sklonnosci na "zamykanie sie" w szklanej bance, ewentualne od czapy przeorientowanie na rynki - bylej starej Rzeczpospolitej Ob.N.,
plus kraje bylego demoluda (i znowu - wazniejsze dla Was sa nie kwestie
ekonomiczne, ale fobie natury spolecznej), tudziez - jak sam zaproponowales - nawet rynek turecki (o Maghrebie juz nie wspomne,
bo wierze, ze to byl zart). To sa oczywiscie praktyki "liberalne" (z tych bardziej "inteligentnych" wspomne jeszcze o transgalaktycznym sojuszu
polskiej monarchii superliberalnej z NAFTA) :) Panie sziman, panie sziman... :)
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon 16:23, 15 Paź 2007    Temat postu:

ps.
Cos przeoczylem.

Cytat:
Co się zaś tyczy ekonomicznego socjalizmu PiS to mimo socjalnej retoryki - ten rząd był (...)


Z uporem godnym lepszej sprawy wypaczasz, pomniejszasz wage slow towarzyszy z KC PIS. Ich retoryka jest socjalistyczna - to bardzo malo powiedziane. Ich retoryka jest agresywnie antyliberalna.

Cytat:
nie jest dla mnie liberalną partia, która dopuszcza mozliwość tworzenia rządu z postkomunistami


Nic mi nie wiadomo o oficjalnych deklaracjach kierownictwa PO, ze zawra sojusz z LIDem. Jedyne o czym slyszalem, to ze nalezy sie przygotowac na koalicje z PSL. Poza tym na etapie tuz przed wyborami kazda partia
(a zwlaszcza przodujace PO i PIS) bardziej mysli o wiekszosci absolutnej, takze prosze w kurskim stylu nie imputowac zwiazkow PO z SLD, powielac propagandowego psychogowna w stylu PIS versus POLID. Platforma ma calkiem, calkiem szanse (patrzac na sondaz WPROST) na samodzielne objecie rzadow. Poza tym "delikatna" bezczelnoscia ze strony PIS jest rozpowszechnianie tego typu pomowien, majac przeciez w pamieci, ze Twoi, sziman, bolszewicy wspoltworzyli rzad z Samoobrona - kto wie czy nie wiekszym nawet syfem od SLD. I to nie jest kurska bajka, tylko fakt historycznie udokumentowany. W takich okolicznosciach wcale by mnie nie zdziwilo - (a teraz juz nawet nie probuje zartowac) - koalicja lewackiego PISu z LIDem. Nikt, absolutnie nikt mi juz nie udowodni, ze byloby to niemozliwe.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon 17:42, 15 Paź 2007    Temat postu:

Z tego wszystkiego zapomnialem (a propos Twojej decyzji wyborczej) pogratulowac Ci sziman. Bardzo okrezna droga, ale w koncu jakos dobrales do celu. Witaj w klubie lewakow! :)

http://www.youtube.com/watch?v=gIQz6YcFgQ4
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon 19:11, 15 Paź 2007    Temat postu:

Nie no bujany znamy się zbyt długo żebyśmy sie tu mieli przerzucać wyborczymi agitkami ale zgodnie z konwencją narzuconą przez Ciebie - i ja witam skruszonego lewaka w gronie nazioli:

[link widoczny dla zalogowanych]

Jutro odpowiem na resztę bujanych nonsensów :) Teraz grzybki będę robił.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon 19:27, 15 Paź 2007    Temat postu:

Czyzby grzybki - z tych wpisujacych sie w kanon Twojej swiezo nabytej lewicowosci? A co z sasiedzkimi piknikami, barbecue i czteropakiem pod czujnym okiem malzonki? Nie zal Ci tego kanonu?
No nic, to milej jazdy i do jutra zatem :)
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon 20:02, 15 Paź 2007    Temat postu:

A zgrubsza cały dowcip polega (jak zawsze) na tym, że ostrość podziałów na lewica-prawica jakby się rozmywają. Jeszcze dodatkowe perturbacje z oczywistymi"zaletami" polityków (korytko przede wszystkim). A najważniejsze co niesie demokracja to jednak liczenie się z coraz mądrzejszym po już (nie pierwszej) szkodzie wyborcą. Całkiem możliwe, że media i sondarze znowu wezmą w łeb...

Myślę, że nie ma się co podniecać wyborami poraz wtóry wielką loterią. Mnie PiS odpowiada choćby z jednego powodu. Jest poprzeczką do przeskoczenia dla pozostałych partii, a poza tym obnażył wiele ciekawych rzeczy.

Pozdro... Partyman


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto 10:54, 16 Paź 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon 20:22, 15 Paź 2007    Temat postu:

Jakieby te grzybki nie były bujany to są bardzo smaczne o czym i Ty mozesz się przekonać jśli pamiętasz o moim zaproszeniu.

A tak jeśli mam bys szczery to akurat w kwestii używek (w tym i róznej maści grzybków) to jestem "mocno lewacki", kto chce niech bierze nic mi do tego.

PS. Jakbyś się do mnie wybierał to przywieź coś z tej lewackiej Holandii :)))

PPS. I nie bój się mojej żony. Idzie się przyzwyczaić. A kanon o którym wspomniałes zawsze jest mi bliskim i tak szczerze uważam, że bliski jest każdemu niezboczonemu człowiekowi :)))
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon 20:31, 15 Paź 2007    Temat postu:

Weles

Konkurecji pomiędzy PiS a Po nie należy rozpatrywać w dwubiegunowym podziale sceny politycznej, z którego to nie możesz się wyzwolić. Polecam kompas wyborczy tam mamy przynamniej 2 wymiary "rzeczywistości politycznej" a niekórzy poltolodzy skłaniają się do rozpatrywania scen politycznych w trzech wymiarach. Lewica i prawica to dość nośne ale mocno przebrzmiałe hasła "wytrychy" ale nic nimi już nie otworzymy.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon 23:10, 15 Paź 2007    Temat postu:

Ahron napisał:
Ja to widzę ,trochę inaczej dodajesz ideologie tam gdzie jej nie ma.Sam stwierdziłeś że róznice między PiSem a Lidlem i PO są nie zauważalne i ja się z tym zgadzam.
Wg mnie (ty masz inne zdanie ),a ja niechcę dyskusji .PiS nie ma żadnej ideologi ,powstał na bazie tragicznie nieudolnych rządów PO-UW-AWS ,potem nastąpiła poprawka rząd SLD już nie tak nie udolny co zgnity od środka ,zakładając nawet dobre chęci premiera ,rząd skonstrułowany na takich podstawach nie mógł na dłuzszą metę przetrwać.


Co do ludzi -oni mają zdrowy rozsądek ,zagłosują za kasą i i sie wydaje to słuszne,myslisz że mam jakąś idologie ,jeżeli juz to wiem że bez kasy nic zrobić się nie da ,wiem że państwo w III RP doszło do kresu swego rozwoju,tak gospodarczego jak i intelektualnego.

SLD-Wyborcy -to stara gwardia i kilka pań które zagłosują na Kwaśniewskiego (wiem),może część biznesu nomenklaturowego .A niech ktoś mądry pokaże mi w SLD programy socjalne inne niż w innch partiach.


PO -wyborcy -to urzednicy średniego szczebla ,nauczyciele, ludzie którzy chcą uchodzić za inteligentów i liberałów,oraz część biznesu która uważa że najlepiej ryby łowi się w mętnej wodzie.

Partia ta programem ,tez się nie wyróznia program wyborczy oparła negacji poprzedników ,żadnych ideii,ani obietnic ,poprostu nie i już! jak kobieta przed okresem POwyróznia może to że ma bardzo nieudolnych liderów myślę ,że jednak też nie była by w stanie rządzić z tych samych powodów co miller.

PiS -wyborcy to zbieranina od idealistów po frustratów ,myslę że nie da sie zcharakteryzować wyborcy PiSu Wystepują tu wszycy ci co w SLDI PO.


dokladnie - co mozna wiecej powiedziec ...


Ekor napisał:
Bujanemu tak jak temu krasnoarmiejcowi kojarzy się zawsze coś z czymś.
Bolszewia, komuna. Czas wyjść z antykwariatu.
Pewne socjotechniki są nieprzmijajace i bezbarwne, ale zawsze na podorędziu.
Kształcić wyborcę, edukowac gmin. Innej drogi nie ma.
Nic też nie jest dane raz na zawsze.
Lewica była, jest i będzie, zaklęcia tu nie pomogą. Tak jak społeczeństwo jest i będzie zróznicowane ,tak zawsze będą pokrzywdzeni, pominięci, . Kapitalizm z zasady nastawiony jest na maksymalizację zysku. Musi istnieć swoiste sprzęzenie zwrotne w rozwoju gospodarczym. Raz będzie nim lewica , raz prawica.Inaczej układ dążyć będzie do samozagłady.


a w ten sposob mamy ruch 'naprzemienny' jakis czas temu poznalem pewnego szwajcara u nich najwyzsza pozycje w kraju *(u nas mniej wiecej prezydent, ktory jak czasem powinien sie odezwac to nie mowi za wiele .. a jak 'milczenie byloby zlotem - to mowi /o; ech' ) posiada 7 przedstawicieli ludu - to wyglda lekko jak 'starszyzna wioski' ale jak widac funkcjonuje sie im calkiem niezle .. i to od dosc sporego czasu (o:

sziman napisał:
Tak sobie pomyślałem, że zasadniczo nie będę się uzewnętrzniał na forum podczas kampanii wyborczej. Szkoda nerwów - tak pomyślałem. Ale nie mogę sobie odmówić przyjemności odpowiedzenia na zadane w tytule tematu pytanie. Cóż bowiem daje nam lewica??? Otóż jak pokazuje nam przykład ikony tejże lewicy - wielce czcigodnego, niedościgłego wzoru dla byłych i przyszłych prezydentów - Kwaśniewskiego - bycie lewicowcem daje nam możność najebania się za darmo praktyczne na całym świecie - czy to w NY, czy w Charkowie, czy w Kijowie czy nawet w zaściankowym Szczecinie. Wszędzie tam znajdziemy wypróbowanych lewicowych towarzyszy, którzy kielicha nam nie odmówią. Głosujmy więc na LiD depozytariusza tej jedynej, unikatowej promilowej solidarności.


mysl godna zaznaczenia (o: ale chyba nie poprzestal bym na darmowym 'ponczu'

sziman napisał:
Cóż szczerze mówiąc ogromnie zawiodłem się na UPR. Liczyłem, że pójdzie do wyborów sama a jeśli już będzie się z kimś kumać to z PiS, dlaczego z PiS? Otóż ze względu na ich zdrowy konserwatyzm i zdrowy eurosceptycyzm połączony ze zdrowym filoamerykanizmem. Te klimaty zawsze były mi bliskie, oczywiście łaczę je jeszcze jak i UPR z ekonomicznym liberalizmem ale te dwa nurty (konserwatyzm i liberalizm) są i u mnie i chyba w UPR równoprawne. Toteż wybór konserwatywnego ale nieco socjalizującego PiSu traktowałbym w kategoriach mniejszego zła tym bardziej, że socjalizm PiSu jest mocno naciągany i rozdmuchiwany pod publiczkę (czerń to lubi) - Gilowska generalnie robi swoje i w gospodarce wcale nie dzieje się źle a Kaczki i cały PiS tak na prawdę sferę gospodarczą maja w dupach oni mają zupełnie inne prirytety i misje (i bardzo dobrze) dlatego po ostatnich wyborach bez mrugnięcia okiem chcieli spylić PO wszystkie resorty gospodarcze (to o tym mówiłem, że Tusk mógł ale nie chciał). Natomiast euroentuzjazm PO razem z akceptacją europejskiego internacjonalistycznego socjalizmu, leseferyzmu każe mi wątpić w rzekomy liberalizm PO a do tego dochodzi ta osławiona "zdolność koalicyjna", która pozwala im zawrzeć sojusz z postkomunistami. Wybacz bujany ale PO jak już powiedziałem jest Partią Oralnieliberalną - nic nie świadczy o tym aby mieli zamiar wprowadzać w życie swoje piękne pomysły. Organicznie im nie ufam.


tak lpr i upr - przyznaje wyglada lekko kiepskawo /o; niestety. to wyglada jak 'zly dotyk'
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon 23:19, 15 Paź 2007    Temat postu:

Sziman :)
O wszystkiem pamietam, wybieram sie do Was (do Ciebie). Naturalnie wczesniej uprzedze. Moze Ty upichcisz danie glowne, a ja przyholuje cos na podwieczorek? O ile nie bedziesz mial specjalnego zyczenia, to proponuje piernika po amsterdamsku (w tonie troche odbiegajacym od piernikowych klimatow torunskich) Powinny Ci te ciasteczka posmakowac, bo sa na wskros przesiakniete lewicowym kanonem. Poki co utknalem tutaj i jeszcze chwile musze z Polska zaczekac. W ogole, nawet nie wiem czy zaglosuje. Jeszcze sie upewnie jak to wszystko dokladnie jest zorganizowane, ale jesli mialbym specjalnie jechac do Hagi, to chyba sobie cala zabawe odpuszcze. Wiec sie politycznie ciesz ;)

Weles
W tej chwili nie ma ani zadnego dowcipu, ani zadnego zmetnienia, zatarcia podzialow. Wrecz przeciwnie. Scena sie polaryzuje na dwie bardzo konkretne frakcje (przynajmniej z zalozenia i hasel) - wolnosciowa i zamordystyczna. A jak widac na przykladzie szimana, watek gospodarczy - czyli ten ktory najwiecej determinuje "lewicowosc" tudziez "prawicowosc" jest kwestia drugoplanowa.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon 23:53, 15 Paź 2007    Temat postu:

Cytat:
W ogole, nawet nie wiem czy zaglosuje. Jeszcze sie upewnie jak to wszystko dokladnie jest zorganizowane, ale jesli mialbym specjalnie jechac do Hagi, to chyba sobie cala zabawe odpuszcze.

no i ja nie traktować cię inaczej jak jednym dosadnym słowem: D-U-P-E-K
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto 0:09, 16 Paź 2007    Temat postu:

Odbij leszczu, bo gowno wiesz, a specjalnie przed toba tlumaczyc sie zamiaru nie mam.
pozdrawiam cieplo
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum POLITYKA 2o Strona Główna -> Felietony, Ciekawe Artykuły, Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin