Forum POLITYKA 2o Strona Główna POLITYKA 2o
Twoje zdanie o...
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uczciwość
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum POLITYKA 2o Strona Główna -> Polska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Czw 20:07, 29 Kwi 2010    Temat postu:

No właśnie ta męczeńska śmierć ma powalić niewiernych tylko jakaż to męczeńska? przecież zginął w wypadku jak dziesiątki kierowców czy motocyklistów i to wszystko a w Kaczyniu w zasadzie był tylko raz gdy zbliżały się wybory teraz tez wybory i dyżurny Kaczyń kwestii Wawelu nawet niechcę poruszać nawet ,jak czytam rodzi się MIT Kaczyńskiego zapewne swoja wielkością przyćmi prawie świętego Karola od Wojtyłów już kombinują aby nazwać rondo im wiadomo Park im wiadomo zapewne radni poświęcą nazwę miasta i przemianują na Kaczyńgrad tylko czymże zasłużył ten majestat? ale to już nie moja sprawa ja w każdym bądź razie w dniu pogrzebu w imię patriotycznego zrywu i jedności w bólu poświęciłem wspaniałą jabłoń i ściąłem ją do wysokości 2,5m czym zapewne zasłużyłem na słowa uznania a i jeszcze spaliłem konary aby dymnym znakiem przesłać słowa .Może będę cynicznie niegrzeczny ale powiem Kaczyńscy z wozu Polakom lżej jesteśmy absolutnie w połowie drogi aby kaczyzm wyplenić raz na zawsze. I to jest uczciwość Niezależnej wypowiedzi za płaczkę robić nie mam ochoty
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Czw 20:26, 29 Kwi 2010    Temat postu:

Towarzystwo wzajemnej adoracji - aż miło poczytać, pełna zgodność porozumienie i poparcie, jak we wspominanych czasach Stalinowsich.
Jak nazwać obecny okres - czsy Michnikowskie?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Czw 20:31, 29 Kwi 2010    Temat postu:

Zgodność charakterów, to źle? nie lubisz Niezależnych poglądów Kowa bez bata nie ujedziesz ani dnia
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Pią 10:40, 30 Kwi 2010    Temat postu:

Taaa...lepsze jest wykonywanie bezmyślne poleceń...Myślenie przeciez boli...
Oto Partia - ludzkości wzrok.
Oto Partia : siła ludów i sumienie.
Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
Jego Partia rozgarnia mrok...


I kazdy kto myśli inaczej to wróg !!!


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 10:43, 30 Kwi 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Pią 11:16, 30 Kwi 2010    Temat postu:

A wy ciągle na Kaczora ujadacie?
Że też wam (tak wam, nie Wam) sie chce.
możecie z tego zrobicie sobie hymn http://www.youtube.com/watch?v=2vbRv-2XzAw
Razz

Egoisto dziecinny hipokryto niby powinieneś mieć poglądy lekko prawicowe a tu.... IPN, ale nie ma strach Komorowski zaraz zrobi z nim rachu ciach.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Pią 11:49, 30 Kwi 2010    Temat postu:

A co wolno tylko na wszystkich innych ???
Moze ogladałeś tendencyjny film spółki Pospieszalski/Stankiewicz w TVP...Tak ordynarnej propagandy dawno nie widziałem. Nie ma na ekranie ani głosów, ani twarzy autorów, co ma świadczyć o bezstronności, ale to wbrew pozorom nie działa na ich korzyść, ponieważ pokazuje dobitniej skalę manipulacji. Tym bardziej, że to oni później dobierali i selekcjonowali materiał. Nie ma pytań na ekranie, ale są za to im, autorom, odpowiadające wypowiedzi, oświadczenia, a czasem wręcz insynuacje. Nie ma pytań i nie ma sprostowań. Po co? Nie są potrzebne, ponieważ tu chodzi o przedstawienie konkretnego planu.
Ten plan to pokazanie na ekranie budzącego się Narodu, Patriotycznego Narodu, tak jak go widzi Pospieszalski i przeciwstawienie go Elitom - Establishmentowi. Jego przedstawicielem ma być Donald Tusk, który "ma krew na rękach", którą zresztą przelał z Rosją. Tak jakby to on zmusił prezydenta do opóznienia lotu ,do wuboru składu delegacji i terminu...I mamy wiezryc w "spontaniczny" sprzeciw i głos protestu Narodu. Stankiewicz i Pospieszalski niby znalesli sie tam przypadkiem i włączyli kamerę... tak mamy sądzić. Ale przedobrzyli, bo okazało się, że prawie 1/3 filmu zajmuje wypowiedź aktora, tak autentycznego, że aż trzeba mu było podrzucać kwestię zza kadru... I jak to się stało, że wśród 180.000 osób, które w kolejce stało, dominował ten aktor i jego, grana na jednej nucie przez 20 minut, rozpacz...??
Dawniej w starozytnej Grecji wykupywano usługi płaczki...Za dodatkowa opłata drapały sobie twarze do krwi...To dopiero był medialny efekt !!!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Pią 12:02, 30 Kwi 2010    Temat postu:

zamiast bo bredzisz, bredzisz i jeszcze raz bredzisz jak ci z Czerskiej
RAZ napisał:

Reakcja salonu na dokument „Solidarni 2010” postawiła kropkę nad „i”: Polacy są po prostu niecenzuralni. Nie wolno ich pokazywać takich, jakimi są, bo są nie tacy, jacy być powinni. Za to właśnie twórcy filmu zostali odsądzeni od czci i wiary: przyszli do prostych ludzi z kamerą i po prostu pozwolili im mówić, co myślą. A należało im najpierw wytłumaczyć, co powinni myśleć. A przynajmniej ich wypowiedzi odpowiednio zrównoważyć − podsunąć mikrofon autorytetom, które z wyżyn swej wiedzy wyjaśniłyby fachowo, że to, co ci ludzie mówią, to tylko im się zdaje, że tak czują, bo naprawdę czują coś zupełnie innego. Bo „jest prawda czasów, o których mówimy, i prawda ekranu, która mówi”. „Taka jest prawda, nieprawda, i innej prawdy nie ma”.

Tak się składa, że też tam przez pewien czas byłem − pod pałacem. Widziałem, słuchałem, i mogę zaświadczyć, jeśli takie świadectwo jest komukolwiek potrzebne: tak było, tacy byli ludzie, takie słowa i myśli, taka chwila. Stankiewicz i Pospieszalski uchwycili na żywo historię. A nie należało jej chwytać na żywo. Należało ją odpowiednio zmontować, dopiero wtedy prawda ekranu byłaby prawdą czasu, i może nawet zasłużyłaby na nagrodę imienia Ryszarda Kapuścińskiego. Bo Ryszard Kapuściński właśnie teraz, po publikacji książki opisującej jego reporterską metodę, został patronem nagrody, w kryteriach przyznawania której znajdujemy m.in. dbałość o wierność faktom. To jest dopiero jajco. „Z bolcem uziemniającem”, dodawało się w mojej szkole, więc i ja dodam, bo poza tym bolcem, jak rany, co tu jeszcze można dodać?

„Żyliśmy w czasach kiedy Adam Michnik / wybornie znał się na poezji”. Poezja, nawiasem mówiąc, choć wydaje się przeciwieństwem dokumentu, też wymaga generalnego przemontowania. Wybitny znawca przedmiotu, Jacek Żakowski, w towarzystwie pani Marody, jak wyżej, orzekli w telewizji, że wiersz Jarosława Marka Rymkiewicza jest grafomanią. Wsparli go w tym rozpoznaniu inni znawcy z tej samej redakcji, spółka Władyka & Janicki. „Poeta z Milanówka pisze wiersz w stylu częstochowskim po to, by trafić pod strzechy” − objaśnili swoim czytelnikom, bo najwyraźniej polonista Janicki nie wie, iż dystychy o pełnych rymach są ulubioną frazą Rymkiewicza odkąd debiutował. Ciekawsze zresztą jest to podkreślenie „poeta z Milanówka”. To teraz klasę poetów zaczęło określać miejsce zamieszkania? Bo dotąd określała ją słuszność wierszy. Herbert na przykład pisał głęboko niesłusznie o Chodasiewiczu i o żołnierzach wyklętych, „wilkach”, po których pozostał w śniegu „żółtawy mocz” − co było aluzją do słów Chodasiewicza właśnie, że patriotyzm to „środek moczopędny”. A na przykład pani Szymborska pisała wiersze słuszne, choćby ten o nienawiści, jaką jest lustracja i rząd Olszewskiego, by już nie sięgać do początków jej twórczości.

Trudno tylko zrozumieć, dlaczego grafoman z Milanówka oprócz innych dowodów uznania dostał kiedyś także nagrodę Nike. Dialektyka uczy, że widocznie wtedy jego częstochowskie rymy nie były grafomańskie, stały się takie dopiero, gdy zaczął się nimi podlizywać mieszkańcom strzech. Jak to zwykle, bywalcy salonu muszą się nieźle gimnastykować, żeby nadążyć za myślowymi wygibasami swych autorytetów. Ludzie z filmu Stankiewicz i Pospieszalskiego to niewątpliwie nienawistna tłuszcza, bo mówili, że nasz przyjaciel Putin ma krew na rękach. Ale portale internetowe przynoszą w tym samym duchu wypowiedzi Rosjan, i pal licho prostych Rosjan, czy nawet mało u nas znanych dziennikarzy nielicznych niezależnych od oligarchii mediów, ale i głośnych dysydentów, którzy do wczoraj jeszcze uznawani byli w „Gazecie Wyborczej” za moralne wzorce. I co z tym zrobić? Ale do wczoraj Putin był tam mordercą Litwinienki i Politowskiej, ciemiężycielem Chodorkowskiego i kłamcą fałszującym prawdę o katastrofie „Kurska”, a dziś jest już zupełnie innym człowiekiem. Przyjaznym. Więc jak Putin się zmienił w przyjaciela Polaków, no, w każdym razie tych kilku najważniejszych Polaków, to i taka na przykład Waleria Nowodworska mogła się z dnia na dzień zmienić w oszołomkę, a Chodorkowski, zaraz się okaże, że jest zwykły żulik, i zasłużył sobie na to, co go spotkało. Od praw człowieka ważniejsze jest prawo jedynie słusznych autorytetów do orzekania, kto zasługuje na oklaski, a kto na gwizdy. Bijcie brawo, obywatele, i nie wypowiadajcie się do kamer „pisowskiej telewizji”, zanim nie zostaniecie pouczeni, co powinniście powiedzieć, żeby było to szczere i spontaniczne.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Sob 8:52, 01 Maj 2010    Temat postu:

"....Tak się składa, że też tam przez pewien czas byłem − pod pałacem. Widziałem, słuchałem, i mogę zaświadczyć, jeśli takie świadectwo jest komukolwiek potrzebne: tak było, tacy byli ludzie, takie słowa i myśli, taka chwila. Stankiewicz i Pospieszalski uchwycili na żywo historię. A nie należało jej chwytać na żywo. Należało ją odpowiednio zmontować, dopiero wtedy prawda ekranu byłaby prawdą czasu, i może nawet zasłużyłaby na nagrodę imienia Ryszarda Kapuścińskiego....."

Jeżeli ma to być myśl przewodnia autora artykułu , to faktycznie pole do dyskusji zawęża się do marginesu. A tam to już miejsca nie ma. Tam są tylko wybrańcy i namaszczeni.....i niech tam zostaną.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Sob 18:15, 01 Maj 2010    Temat postu:

heheheh....A ja mam wierzyc we wszystkie bajki ..ze "przypadkowy aktor", ze przypadkowo 20 min tylko on...ze nikt inny ...ze wszyscy mysleli tak samo...Tez tam byłem miód i wino piłem i dwie dziurki w nosie skonczyła bajka sie...
PS Przychodzi do mnie pan Waldeczek..ot by zarobic kilka złotych przy prostych czynnosciach...I on tez przysiega sie ze w nocy widział rózowego słonia
PS Tam tez słyszałem głosy nienawisci do Komorowskiego ..to tez czysta prawda..???A moze jedyna prawda ??
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Sob 19:51, 01 Maj 2010    Temat postu:

A wierz sobie w co chcesz, nawet w przyjaźń Polsko-Rosyjską i zaprenumeruj Kraj Rad.
Pamiętasz co ulubiony The Economist napisał w notce pośmiertnej o LK?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Nie 6:48, 02 Maj 2010    Temat postu:

Czy chodziło Ci o to ze Lech był bojazliwy a Jarosław był mózgiem wszystkiego...Lech was the younger and shyer, Jaroslaw the brainier, the bossier and the mastermind of the Law and Justice party (PiS in its Polish acronym) which they founded in 2001.
A moze to..ze nie znał jezyków ,słabo orietował sie w ekonomii, nie jedzdził by podtrzymywac kontakty i jego świat był czarno biały : USA dobre, Rosja Niemcy złe..I zawsze nalezy popierac Izrael .His grasp of economics was hazy, but that of foreign affairs was weaker still. Before his election Lech (like his brother) displayed scant interest in them. He spoke no foreign languages and had travelled little. His worldview was fixed: America, good, Russia and Germany, bad. Fellow-victims of communist imperialism, such as Lithuania, Ukraine and Georgia, needed help against the ex-KGB regime in Russia. Poland should always support Israel. The EU was overmighty and too secular. Most other countries did not matter at all


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Nie 6:50, 02 Maj 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Pon 6:30, 03 Maj 2010    Temat postu:

A mnie sie wydaje ze winna jest tu polska mentalnosc, brak doswiadczen z demokracja.....,
Dwa przyklady.

1) Afera gruntowa,
uczestnicy: Premier Jaroslaw, Wicepremier Lepper, Minister Ziobro, Minister Kaczmarek, Szef CBA Kaminski.
przebieg akcji: CBA weszy afere, robi zasadzki na wicepremiera, donosy, ostrzezenia. Premier niby nic nie wie, akcja pada.
Ja to widze inaczej niz inni.
A) CBA prowadzi akcje przeciw koalicjantowi bez powiadomienia Premiera. W kazdym normalnym kraju cos takiego uznano by za zamach stanu. W Polsce szef CBA ma sie nadal dobrze i ma poparcie premiera i prezydenta nawet.
B) Premier trzyma w Rzadzie osobe - Premiera podejrzana o mozliwosc popelnienia przestepstwa?? W kazdym normalnym panstwie taki Premier musialby sie poddac natychmiast do dymisji, W Polsce robi sie z niego nieomal bohatera.

2) Afera hazardowo - przeciekowa
Uczestznicy : Premier Tusk, Minister Drzewiecki, Szef Klubu Chlebowski, Szef CBA Kaminski.
Przebieg akcji: Szef CBA zawiadamia Premiera ze Rycho i Zbycho cos tam knuja. Premier wywala Rycha i Zbycha na zbity pysk. Szef CBA obrazony ze Premier ujawnil tajemnice panstwowa, Premier wywala szefa CBA na zbity pysk.
Ja to widze inaczej niz inni.
A) Premier robi to co zrobic powinien, wyjasnic sprawe, bezsporne byl powod do wylania Zbycha i Rycha. Osoby ktore zrobily cos tak podejrzanego politycznie nie powinny ani przez sekunde sprawowac dalej swych urzedow.
B) Szef CBA usilowal wykorzystac Rzad do prowokacji politycznej na Korzysc PiSu, przekraczajac ewidentnie kompetencje CBA. Ustawowym zadaniem CBA jest m. in. zapobieganie mozliwosci popelniania przestepstw korupcyjnych i to wlasnie mialo miejsce. Rycho i Zbycho nie mial wiecej takiej mozliwosci, nawet gdy ta byla czysto teoretyczna.
C) Prezydent zamias peanow pochwalnych i najwyzszych orderow potepia premiera.


Tu nie miejsce na uczciwosc, to tocza sie rozgrywki....

Pozzdrawiam wszystkich zycze milego Swietowania. Pomyslcie dzisiaj o Polsce i Rzeczpospolitej, bo moze byc za pozno.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Wto 13:35, 04 Maj 2010    Temat postu:

Ehhhhhh Egoisto Egoisto po co udajesz głupszego niż jesteś?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Wto 14:49, 04 Maj 2010    Temat postu:

Hmmm...pokornie słucham ...bo nie wiem co chcesz przez to powiedziec..?? Czyzbys negował prawdziwosc tego tekstu...??
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Śro 4:37, 05 Maj 2010    Temat postu:

katolik napisał:
Ehhhhhh Egoisto Egoisto po co udajesz głupszego niż jesteś?


Też nie wiem z jakiej to okazji, i nie rozumem, po co jest ten wpis, jeżeli odnosi się do osoby, a nie do treści.

W dodatku świadczy o pieniactwie czy głupocie umieszczającego go w internecie.

Katoliku! Kilka razy już Cię prosiłem i nadal proszę, nie staraj się obrażać kogokolwiek. Przestań!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum POLITYKA 2o Strona Główna -> Polska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin