Forum POLITYKA 2o Strona Główna POLITYKA 2o
Twoje zdanie o...
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

program PiS
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum POLITYKA 2o Strona Główna -> Polska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Sob 13:35, 31 Sty 2009    Temat postu: program PiS

jakos nie widze w internecie tegoż programu, ale po odiwedzeniu oficjalnej strony PiS znalazłem zajawki
omówienie jednej z nich

[link widoczny dla zalogowanych]

bez klientyzmu w polityce zagranicznej

hasło piekne, szkoda,że to tylko hasło. dalej bowiem czytamy
„Realizacja interesu narodowego wymaga odrzucenia klientyzmu” - przypomniano w programie PiS od dawna głoszone przez tą partię hasło. Jak podkreślono, członkostwo Polski w Unii Europejskiej nie może oznaczać rezygnacji z suwerenności naszego państwa ani naruszać nadrzędności naszej konstytucji nad prawem wspólnotowym.
co jest sprzeczne z
W ocenie PiS bezpieczeństwo energetyczne powinno stać się jedną z najważniejszych spraw należących do kompetencji UE. „Należy ustanowić mechanizmy uniemożliwiające realizację inicjatyw i inwestycji jednych państw, o ile godzą one w bezpieczeństwo energetyczne innych państw członkowskich, takich jak niemiecko- rosyjski Gazociąg Północny na dnie Morza Bałtyckiego” - napisano.
skoro bowiem nasze bezpieczeństwo energetyczne chcemy oprzec na strukturach unijnych to bedziemy dalej prowadzić politykę klientyzmu. tylko,ze roszczeniowa. roszczeniowość ta jednak może sie skonczyć tym,ze rurociąg Nabucco będziemy musieli albo sami sobie rozbudowac, albo w ogole nam na to nie pozwola.
Za jednego z najważniejszych partnerów Polski poza UE i naszego najważniejszego sąsiada na Wschodzie uznano Ukrainę. W ocenie PiS, intensywne w ostatnich kilkunastu latach kontakty polsko- ukraińskie, zostały nadwyrężone po przejęciu władzy przez koalicję PO-PSL.
a ja myslałem,że to USA jest naszym najważniejszym partnerem poza UE. co do uznania Ukrainy za najważniejszego sasiada na Wschodzie to dalej olewamy sobie poprawe stosunków z Rosją. brat prezesa dał juz tego dowód, ale myslałem,że właściciel kota jest od myslenia i chpoc raz w zyciu oprze się na logice

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada utworzenie Funduszu Dobrego Sąsiedztwa. Instytucja miałby się zajmować wspieraniem współpracy kulturalnej, naukowej i edukacyjnej z Białorusią i Ukrainą. Do jego zadań miałoby należeć m.in. fundowanie stypendiów dla studentów i doktorantów z tych krajów oraz wspieranie wymiany uczniów liceów.
ja bym wolał, abysmy wysyłali studentów do Cambridge czy Sorbony

PiS zapowiada, że gdy dojdzie do władzy, przeprowadzi głęboką reformę strukturalną Ministerstwa Spraw Zagranicznych. I W tym przypadku brak jednak szczegółów dotyczących propozycji.
słowa słowa słowa... jak powiedział Hamlet do swego przyjaciela
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Sob 13:46, 31 Sty 2009    Temat postu:

zapomnialbym o tym

Partia Jarosława Kaczyńskiego sygnalizuje, że być może zgodzi się na przedterminowe wybory parlamentarne. „Ponieważ praktycznie niemożliwe jest sprawowanie prezydencji w warunkach wewnętrznej kampanii wyborczej, należy liczyć się z przyspieszeniem wyborów parlamentarnych w naszym kraju; powinny one odbyć się najpóźniej w pierwszej połowie 2011 r.” - napisano w programie.


czyzby Jarosław znowu miał problemy z rozliczeniem dotacji?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Sob 15:02, 31 Sty 2009    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Jednoznaczne przypisanie premierowi i rządowi odpowiedzialności za bieżącą politykę, zmiany w Sejmie i Senacie, zachowanie finansowania partii z budżetu, a także powstanie dwóch nowych województw postuluje w projekcie pierwszej części swojego nowego programu Prawo i Sprawiedliwość.
znaczy Jarek myśli,ze zostanie premierem po tym jak Lech nie zostanie prezydentem. w sumie zgadzam się,ze powinno nastapic wyjaśnienie łopatologiczne uprawnien, po to, aby w przyszłości uniknac takich żenujących sytuacji jakie widzieliśmy przy obserwowaniu współpracy Donka z Lechem. ale to powstanie dwóch nowych województw.... chyba się Jarek z kims na głowy pozamieniał....

„Opowiadamy się za systemem parlamentarno-gabinetowym, w którym władzę wykonawczą sprawuje rząd kierowany przez premiera. Pozycja szefa rządu w stosunku do ministrów zostanie wzmocniona o prawo udzielania ministrom wiążących wytycznych co do kierunków polityki” - czytamy w programie.

„Jednocześnie jesteśmy za utrzymaniem urzędu prezydenta i powszechnych wyborów prezydenckich, postulując jednak istotną modyfikację roli głowy państwa” - dodano.

Zdaniem PiS, urząd ten powinien nie być jednym z członów władzy wykonawczej, lecz „czynnikiem realnie stojącym na straży całości i spójności państwa oraz realizacji jego konstytucyjnych zadań przez wszystkie władze publiczne”.

„Chodzi o system, który jednoznacznie przypisuje premierowi i kierowanemu przezeń rządowi kompetencje do prowadzenia bieżącej polityki i odpowiedzialność za jej efekty, a zarazem pozwala na współdziałanie prezydenta i premiera dla dobra kraju, jeżeli mają oni zbieżne cele i zapatrywania” - czytamy w programie.


PiS opowiada się za zmniejszeniem Sejmu do 360 posłów, a Senatu - do 50 senatorów. Zachowany miałby zostać proporcjonalny charakter wyborów do Sejmu, z „korektą premiującą dwie listy, na które oddano najwięcej głosów”.
postulat zyczeniowo populistyczny. od tego punktu PiS odszedłby nawet gdyby zdobył 100% miejsc w parlamencie

PiS opowiada się za zachowaniem obecnego systemu finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Zdaniem PiS, „nie tylko stabilizuje on scenę polityczną, lecz także przyczynia się do większej jawności finansowania polityki i jej oddzielenia od interesów biznesowych”.
no wiadomo, przecież PiS nie po to skrócił kadencję poprzedniego parlamentu, aby teraz zrzekac się dotacji budżetowych. ale co to jest wieksza jawność? taka,ze partia nie przedstawia rzetelenych rozliczen?

PiS opowiedział się za „silnymi i niezależnymi mediami publicznymi” i abonamentem.

Co prawda podkreślono, że „PiS nie traktuje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w obecnym kształcie jako jedynego możliwego organu regulacyjnego w sferze mediów elektronicznych (publicznych i prywatnych)”. „Do czasu zmiany konstytucji opowiadamy się jednak przeciwko ustawowemu uszczuplaniu kompetencji Rady na rzecz administracji rządowej” - zastrzeżono.

co to są niezalezne media? te w których rządzi partia polityczna?

Duży fragment programu poświęcono działaniu Trybunału Konstytucyjnego. „Ingerencja (TK) w treść prawa ustanowionego przez właściwe organy powinna być ograniczona do sytuacji, gdy niezgodność z konstytucją jest ewidentna” - napisano między innymi.
masło maslane.
a co ze skarga, w której TK orzeka zgodność z Konstytucja? to też jest ingerencja w treśc prawa poprzez potwierdzenie tegoż. prezes PiS nie doczytał przepisów regulujacych TK
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Sob 17:09, 31 Sty 2009    Temat postu:

Rumcajsie USA nie jest już naszym przyjacielem chyba wyraźnie to powiedział prominentny poseł Górski czarnego prezydenta Rydzyk nie strawi czarny to czarny osobiście mam dziwną fobię do czarnych ale kolor skóry prezydenta USA w przeciwieństwie do Piszczyków wcale mi nie przeszkadza.

Za to w kraju raj

Utworzenie specjalnej jednostki prokuratury do zwalczania przestępczości zorganizowanej oraz przestępczości wewnątrz aparatu ścigania, wzmocnienie ochrony osób narażonych na przemoc domową, upublicznianie wizerunków przestępców seksualnych, a także reforma Krajowej Rady Sądownictwa - to recepty PiS na poprawienie bezpieczeństwa w Polsce zapisane w nowym programie.

Programowy priorytet zresztą i napisany na samym początku tych wymiotów, walka walka i jeszcze raz walka teczki zachowane w należytym porządku duch pisu skutecznie chronił je przed ciekawskimi

PiS zapowiada, że gdy dojdzie do władzy uruchomi program budowy mieszkań, które będą początkowo wynajmowane "rodzinom o przeciętnych dochodach", a następnie sprzedawane im za symboliczną cenę.

Czyli powrót do 3mln mieszkań prawdą jest ze tysiąc osiemset już wybudowali pozostało zatem niewiele.

Partia Jarosława Kaczyńskiego chce wydłużenia urlopu macierzyńskiego o osiem tygodni, całość urlopu byłaby obligatoryjna, a nie jak obecnie częściowo dobrowolna.

Inaczej mówiąc becikowe w innym wydaniu przypuszczam że wprowadziliby do KK zapis że jeśli małżeństwa w ciągu lat? nie będą mieli dzieci to podlegają ?, a jakże, wiadomo przecież że brzuch męszczyzny i brzuch kobiety to dwa inne brzuchy ale prawdziwy męszczyzna dba aby zawsze były pełne tak nam dopomóż Bóg i święty Tadeusz

W części poświęconej podatkom PiS zapewnia, że nie przewiduje "finansowania polityki rozwoju przez wzrost podatków".
PiS chciałby pozostawić dwie stawki PIT: 18 proc. i 32 proc., ale doprowadzić do obniżenia opodatkowania najniżej zarabiających


Coś wreszcie z sensem ,wystarczy trochę kwity przerobić i nie płacić kler robi to od dawien dawna nawet biskup jak mówił ma 600 pln.
Nie chce moi się dalej szukać tych rzygawin


Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
nową przypowieść każdy sobie kupi,
że przed szkodą tym razem Polak nie jest głupi
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Sob 22:42, 31 Sty 2009    Temat postu:

a mnie zachwyca informacja o podziale wojewódzwa zachodniopomorskiego, z wydzieleniem z niego województwa Koszalinskiego. zachodniopomorskie do zamożnych nie należy, zas okolice Koszalina sa raczej biedne. czy to ma być tworzenie dwóch województw, tzn biedy i nedzy?
i wyodrębnienie z województwa mazowkieckiego województwa warszawskiego- wyjecie rodzynka z ciasta?
co ta zmiana da poza zwiększeniem liczby urzedników administracji rzadowej?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Nie 19:00, 01 Lut 2009    Temat postu:

Zbiór pobożnych życzeń, haseł podlanych sosem narodowościowym. Do tego "jednostka ma być widziana w kategoriach chrześcijanskich" . O co tu chodzi?
No i deklaracja , chciejstwo " Chcemy Polskiego Sukcesu!" ..ja też.
Niby program , a nie program , bo jeszcze nie ten , nie ten czas. Trzeba czekać do wyborów. Zdaję się kongres był potrzebny prezesowi PiS, chciał pokazać nową twarz i najważniejsze ; przeprosic "łże elity" .Czy to się uda ? wątpię.
Wszelkie deklaracje , obietnice ... psu w buty włożyć.Jeżeli jakieś konkrety do zawsze do rządu, budżetu. Tam mówi się ;Sprawdzam!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Nie 19:51, 01 Lut 2009    Temat postu:

Ekorze nowy program pisu to typowe przedwyborcze obiecanki My zrobimy My wiemy My zmienimy los młodzieży los informatyki (jaki nowoczesny) los zwykłych ludzi los olimpiady i w ogóle los Angeles, o dyżurnych emerytach ani słowa natomiast o olimpiadzie aż przytupywał jak mówił a mówił że nie ma w europie poza Polską państwa które olimpiady by nie miało znamy przecież sławną olimpiadę Węgierską czy jeszcze większą Słowacką a Polską? no właśnie naszym celem jest olimpiada nie będzie angol pluł nam w twarz. Najdłużej jednak zatrzymał się na swoim koniku bezpieczeństwie musimy czuć się bezpiecznie jak powiedział ,dodam bardzo bezpiecznie niestety wiąże się to z jednym mianowicie ze zwiększeniem na niespotykaną dotąd skalę sił represji do walki ze złem pod różną postacią od młodzieńca który gwizdnął słoik z ogórkami po ogromny układ w jakim była Barbara Blida ,o pracy ani słowa gdyż na to pis ma receptę zamieszczoną w swojej reklamie.

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Nie 20:37, 01 Lut 2009    Temat postu:

W okolicach Miechowa policja zatrzymała autobus z delegatami na kongres PiS wracającymi do Kielc. Kierowca miał 1,4 promila alkoholu. Cóż taka wzniosła atmosfera w autobusie że i kerowcy udzieliło się. Cóż więcej komentować.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Nie 21:15, 01 Lut 2009    Temat postu:

Skomentować Ekorze można zawsze w ogóle pis to partia trochę dziwna jak na mój gust i jak słyszę albo inaczej jak czytam pijacka chyba też ,może niezbyt nowoczesna konserwatywna taka bo jak Karski zobaczył Meleksa to potraktował go jako zgubę ludzkościi i w sposób sprawdzony przez Don Kichota dokanał destrukcji ,tego nagrzanego kierowcę trochę usprawiedliwić mogę czy chciałbyś na trzeźwo wieźć pisowski aktyw? to musi masochizm chyba. Ale ja chciałem o czy innym

- Nie założyłem konta w banku. Mam swoje obyczaje i proszę mi je wybaczyć. Każdy ma być prawo trochę dziwakiem - stwierdził prezes PiS.

No i z tego prawa korzysta do woli. To prawda, każdy ma prawo być dziwakiem, tylko niech nie narzuca tego dziwactwa innym!. Oglądałam jego wystąpienie na kongresie pis-u. tragedia, zupełnie jak na niskonakładowym zlocie nieboszczki PZPR I te brawa, po każdej wypowiedzi a nawet przed wypowiedzią widać coś nie zagrało z reżyserką , że tylko my to wszystko naprawimy, ale jak będziemy naprawić to tego nie usłyszałam. Rozpacz i tyle.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Nie 23:55, 01 Lut 2009    Temat postu:

Niezależny napisał:

No i z tego prawa korzysta do woli. To prawda, każdy ma prawo być dziwakiem, tylko niech nie narzuca tego dziwactwa innym!. Oglądałam jego wystąpienie na kongresie pis-u. tragedia, zupełnie jak na niskonakładowym zlocie nieboszczki PZPR I te brawa, po każdej wypowiedzi a nawet przed wypowiedzią widać coś nie zagrało z reżyserką , że tylko my to wszystko naprawimy, ale jak będziemy naprawić to tego nie usłyszałam. Rozpacz i tyle.


Nie miałam szczęścia oglądać.. ale powtórki z Kurskiego w "Szkle Kontaktowym" były dość zabawne.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Pon 11:40, 02 Lut 2009    Temat postu:

Jago niewiele straciłaś zatem ale ten fragment który wyartykułowałem jest jakże znamienny jak pisze Magda Hartman

Każdy ma prawo być trochę dziwakiem. Ale to nie znaczy, że wolno takiemu komuś odmawiać prawa do wypowiadania się w zakresie ekonomii, powiada pan prezes. No, tu są dwie szkoły. Aby dowiedzieć się czegoś o Hawanie, można pogadać albo z mieszkańcem Hawany, albo z profesorem, który nigdy tam nie był, za to napisał o Hawanie 10 książek. Co kto lubi.
No więc właśnie co kto lubi dla każdego coś miłego ,człowiek który nie korzystał nawet z bankomatu chce reformować banki i gospodarkę krytykując ministra który jest z wykształcenia ekonomistą, wiem ze te reformy przeprowadziłby ktoś inny w pisie jednak obowiązuje bezwzględna dyscyplina i bez akceptacji pana prezesa nie wolno powiedzieć nawet dzień dobry gdyż bez pisu u steru do dzień stracony, zatem ktoś reformy przygotuje prezes tylko się pod tym podpisze i tu jest problem kto te reformy przygotuje? A przede wszystkim jak przygotuje. Zrobić można to różnie zidiociały szef nie mający pojęcia podpisze wszystko co mu się podsunie zresztą jego brat ma tak samo gen Wojciechowi Jaruzelskiemu też podpisał przydział medalu nie podpisał traktatu bo jak dotąd nikt mu go nie podsunął ,ale wrócę do prezesa który nie mając zielonego pojęcia klepie bzdury jak mało który, najpierw hasło typu plan 5 letni a później dopasuję się do tego rzeczywistość w razie czego winę zawsze zwalić można na ruskich układ lub media. Myślę że Stalin był o niebo lepszym strategiem .niestety ten przykład można bez przeszkód rozszerzyć na wszystkie dziedziny które dotknął ten za przeproszeniem geniusz.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Śro 8:17, 18 Lut 2009    Temat postu:

"PiS potrzebuje oddechu intelektualnego"
"Polska" pisze, że PiS zastanawia się, jak odwołać Przemysława Gosiewskiego z funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego partii Gosiewski jest bardzo pracowity, śledzi wszystkie projekty ustaw i jest niezłym organizatorem, ale klub potrzebuje pewnego oddechu intelektualnego.


Czyli udławili się pomysłami Tak sobie myślę że w pisie najlepszy byłby czosnek wtedy uwolnią się od zła.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Śro 8:31, 18 Lut 2009    Temat postu:

Niezależny napisał:
"PiS potrzebuje oddechu intelektualnego"
"Polska" pisze, że PiS zastanawia się, jak odwołać Przemysława Gosiewskiego z funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego partii Gosiewski jest bardzo pracowity, śledzi wszystkie projekty ustaw i jest niezłym organizatorem, ale klub potrzebuje pewnego oddechu intelektualnego.


Czyli udławili się pomysłami Tak sobie myślę że w pisie najlepszy byłby czosnek wtedy uwolnią się od zła.

ostatnim opddechem intelektualnym PiS było ściągnięcie do tej partii Nelly
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Śro 11:52, 18 Lut 2009    Temat postu:

Rumcajs napisał:
„Realizacja interesu narodowego wymaga odrzucenia klientyzmu” - przypomniano w programie PiS od dawna głoszone przez tą partię hasło. Jak podkreślono, członkostwo Polski w Unii Europejskiej nie może oznaczać rezygnacji z suwerenności naszego państwa ani naruszać nadrzędności naszej konstytucji nad prawem wspólnotowym.
co jest sprzeczne z
W ocenie PiS bezpieczeństwo energetyczne powinno stać się jedną z najważniejszych spraw należących do kompetencji UE. „Należy ustanowić mechanizmy uniemożliwiające realizację inicjatyw i inwestycji jednych państw, o ile godzą one w bezpieczeństwo energetyczne innych państw członkowskich, takich jak niemiecko- rosyjski Gazociąg Północny na dnie Morza Bałtyckiego” - napisano.
skoro bowiem nasze bezpieczeństwo energetyczne chcemy oprzec na strukturach unijnych to bedziemy dalej prowadzić politykę klientyzmu. tylko,ze roszczeniowa. roszczeniowość ta jednak może sie skonczyć tym,ze rurociąg Nabucco będziemy musieli albo sami sobie rozbudowac, albo w ogole nam na to nie pozwola.


Brak klientyzmu nie wyklucza kooperacji - różnica polega na statusie podmiotów.

Każdy rozumie jak chce a raczej jak umie.
Ale jak się prześledzi zasady regulujące stosunkami pomiędzy Zjednoczonymi Krajami Ameryki Północnej ( które to zasady przy zjednoczonej współpracy nie wykluczają suwerenności ) można umieć rozumieć lepiej.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Śro 18:04, 18 Lut 2009    Temat postu:

Rumcajs napisał:

ostatnim opddechem intelektualnym PiS było ściągnięcie do tej partii NellyZauważ jedno w tym świeżym oddechu przeszkadza Gosiek ,to chyba początek końca z Ludwisiem było podobnie liczę że przeszkadzać zacznie były pracownik Cmentarzy Polskich niejaki Cymański bo to że od początku przeszkadza doktor wielu nauk niejaki Jarosław K wie każdy Polak i to nie tylko dorosły.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum POLITYKA 2o Strona Główna -> Polska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin