Forum POLITYKA 2o Strona Główna POLITYKA 2o
Twoje zdanie o...
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jarosław Kaczyński ma przebłyski geniuszu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum POLITYKA 2o Strona Główna -> Polska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Czw 10:49, 19 Lis 2009    Temat postu: Jarosław Kaczyński ma przebłyski geniuszu

[link widoczny dla zalogowanych]

jakby to powiedzieć... Rain Man tez miał
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Czw 14:44, 19 Lis 2009    Temat postu:

Jarosław się odgraża

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Pią 7:46, 20 Lis 2009    Temat postu:

Więc należy mieć nadzieje, że.. i na..

- W najbliższą niedzielę przedstawimy główne osoby, oczywiście nie cały Zespół, bo on jest duży, i jednocześnie pokażemy pewne przedsięwzięcia - takie skrótowe, wybrane, przykładowe - przedsięwzięcia, które chcielibyśmy przygotować i - w razie zmiany władzy w Polsce - szybko przeprowadzić - powiedział J. Kaczyński.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Sob 19:44, 21 Lis 2009    Temat postu:

Będzie osiem specjalnych podzespołów w Zespole Pracy Państwowej PiS - ustaliła "Rz". Najważniejszą rolę (przyszłego wicepremiera) ma pełnić posłanka Grażyna Gęsicka, która pokieruje grupą ds. rozwoju regionalnego i gospodarki.

Sprawami społecznymi zajmie się Joanna Kluzik-Rostkowska. Finansami publicznymi - Aleksandra Natalii-Świat. Za sport odpowiadać maja Ryszard Czarnecki i Adam Hofman, za zdrowie - Bolesław Piecha i Tomasz Latos, a rolnictwo i rozwój wsi - Krzysztof Jurgiel, sprawami zagranicznymi zajmą się Karol Karski i Adam Lipiński. Do zespołu wejdzie też były szef CBA Mariusz Kamiński.

Nieoczekiwanie pod znakiem zapytania stanęła rola, jaką ma pełnić w prerządzie Zbigniew Ziobro, który miał być odpowiedzialny za sprawy wewnętrzne, bezpieczeństwo i wymiar sprawiedliwości.

Jeszcze w czwartek obowiązywała wersja, że Ziobro nie będzie szefował żadnemu podzespołowi. Dopiero w piątek został zaproszony na niedzielną konferencję jako jedna z twarzy Zespołu Pracy Państwowej.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Nie 17:16, 22 Lis 2009    Temat postu:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprezentował w niedzielę liczący osiem sekcji tematycznych Zespół Pracy Państwowej. Jego członkowie przedstawili pomysły, które chcą zrealizować po dojściu partii do władzy. Mówili m.in. o podniesieniu składki zdrowotnej, walce z nielegalnym lobbingiem, zlikwidowaniu gimnazjów, zrównaniu unijnych dopłat dla polskich i rolników z innych krajów.
Jarosław Kaczyński ogłosił, że w Zespole za finanse odpowiadać będzie Aleksandra Natalli-Świat, za gospodarkę - Grażyna Gęsicka, Joanna Kluzik-Rostkowska za sprawy społeczne i służbę zdrowia, Krzysztof Jurgiel za rolnictwo i ochronę środowiska, Ryszard Terlecki za oświatę, kulturę i naukę; za sprawy podlegające resortowi sprawiedliwości i służby specjalne - Zbigniew Ziobro, Przemysław Gosiewski za zmiany prawa, sprawy ustroju państwa, Ryszard Legutko za politykę zagraniczną. W każdej sekcji Zespołu pracować ma od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu osób, głównie posłów PiS.


Grażyna Gęsicka, odpowiadająca za gospodarkę, powiedziała, że - jeśli PiS obejmie władzę - to przyszły rząd wystąpi do KE o uchylenie do 2015 roku przepisów środowiskowych, blokujących inwestycje w Polsce, także przepisów regulujących działanie programu Natura 2000. - Polska wystąpi do Unii Europejskiej o to, żeby nie ponosić wpłat na politykę klimatyczną dopóki inne kraje, które emitują dużą część gazów cieplarnianych do tej polityki się nie przyłączą - powiedziała posłanka PiS.

Gęsicka zapowiedziała także inwestycje w transport oraz budowę "centralnego lotniska o znaczeniu międzykontynentalnym" oraz współfinansowanie przez rząd projektów miast dotyczących transportu publicznego.

Aleksandra Natalli-Świat, która w zespole ma zajmować się sprawami finansów i skarbu państwa, przekonywała, że stabilne finanse publiczne są warunkiem przyszłego rozwoju, dlatego PiS zamierza przywrócić "sprawdzoną zasadę kotwicy finansowej" i sterowność systemu finansów publicznych. PiS zamierza też zachować kontrolę państwa nad przedsiębiorstwami o znaczeniu strategicznym, w tym przedsiębiorstwami z sektora elektroenergetyki. Posłanka PiS zapowiedziała także reformę administracji skarbowej i zmiany w prawie podatkowym.

Joanna Kluzik-Rostkowska, odpowiadająca za sprawy społeczne oraz służbę zdrowia obiecała program polityki prorodzinnej m.in. "wprowadzanie takich instrumentów, które pozwalają godzić życie zawodowe z życiem rodzinnym". Zapowiedziała też powrót do tzw. pakietu prof. Religi i podniesienie składki zdrowotnej.

Zadaniem należącym do zespołu odpowiadającego za sprawy rolnictwa, wsi i ochronę środowiska, którego prace nadzoruje Krzysztof Jurgiel, będzie m.in. zapewnienie polskim rolnikom równych dopłat w stosunku do rolników tzw. starej Unii. Jurgiel powiedział, że Polska powinna być również krajem wolnym od sztucznie modyfikowanej żywności. Dodał, że PiS będzie chciało wdrożyć "Narodowy Program Edukacji Wsi" oraz program rozwoju małych miast.

Likwidację gimnazjów i przywrócenie czwartej klasy liceum, oraz zapewnienie bezpłatnych studiów - to zadania Ryszarda Terleckiego, odpowiadającego za oświatę, kulturę i naukę. Terlecki podkreślił, że PiS będzie chciało rozszerzyć zakres nauczania w szkołach jeśli chodzi o historię i WOS.

Terlecki zapowiedział też specjalny program stypendialny dla najzdolniejszych uczniów, aby mogli studiować na najlepszych światowych uczelniach oraz stworzenie - na wzór istniejącego Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej - analogicznych organizacji np. jeśli chodzi o teatr czy sztuki plastyczne.

Odpowiadający za sprawy podlegające resortowi sprawiedliwości i służby europoseł PiS Zbigniew Ziobro mówił o programie przyspieszenia procedur związanych z postępowaniami cywilnymi, karnymi i gospodarczymi. Zaznaczył, że PiS będzie chciał kontynuacji programu modernizacji policji, przyjętego przez rząd Jarosława Kaczyńskiego, a który - jak ocenił - nie jest obecnie realizowany.

Ziobro przyznał, że PiS "poważnie się zastanawia" nad przywróceniem modelu, w którym minister sprawiedliwości jest jednocześnie prokuratorem generalnym. Ocenił, że obecna ustawa regulująca pracę prokuratury "wzmacnia polityczne zaangażowanie prokuratury".

Inny europoseł Ryszard Legutko, który w Zespole zajmuje się polityką zagraniczną i obroną narodową, powiedział, że PiS będzie chciało zreformować MSZ przez wyłączenie z ministerstwa Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej oraz zwiększenie naboru do Akademii Dyplomatycznej.

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski, który stoi na czele zespołu zajmującego się zmianami ustrojowymi obiecał wprowadzenie przejrzystych zasad przygotowania projektów przez rząd i Sejm. W tym celu chce wzmocnienia Rządowego Centrum Legislacji.

Gosiewski poinformował, że PiS przygotowuje nową ustawę lobbingową. Znajdzie się w niej zapis mówiący o tym, że każde spotkanie funkcjonariusza publicznego z osobą zabiegającą o zmianę prawa będzie musiało być ujawnione w internecie. Zapowiedział też, że jego partia wprowadzi lustrację majątkową polityków.

J. Kaczyński podkreślił, że Zespół to nie tylko zaprezentowane w niedzielę osoby i będzie on rozszerzany. Zaznaczył, że jego szeregi zasilą nie tylko Ziobro i Legutko, ale też i inni europosłowie, w tym Adam Bielan i Michał Kamiński, którzy - jak powiedział - "przyczynią się do rozwoju programu w polityce zagranicznej".

Prezes PiS dodał, że "pewnie" niejeden z europosłów po ewentualnym zwycięstwie w wyborach zasiądzie w rządzie. Przyznał, że mogą się znaleźć w przyszłej ekipie rządzącej także eksperci współpracujący z Zespołem. Nie chciał jednak podać nazwisk ekspertów pomagających PiS.nasuwają się tu dwie kwestie... czy faktycznie istnieją ci tajemniczy eksperci, z drugiej zas strony zastanawiam się nad dotychczasowym stosunkiem PiSu do postulowanych zmian.
co do tego następnego to moze w nastepnych postach
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Nie 17:40, 22 Lis 2009    Temat postu:

Rumcajsie to jest tak jak się przewraca komuś z nudów w …ie dzieci tez często bawią się w doktora w dorosłym wielu często karierę kończą jako funkcjonariusze kostnic najbardziej ciekawy jest etat Karskiego widać meleksami udowodnił swoją stanowczą postawę wobec zagranicy ,ale Jaro ma jeszcze jeden pomysł .
Plany przyszłego rządu PiS, m. in. lotnisko międzykontynentalne
Myślę że bardziej trafionym pomysłem byłaby budowa nowoczesnej ubojni kaczek
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Pon 7:43, 23 Lis 2009    Temat postu:

Niczym mi się to nie różni od planu i działań PełO.

Wprawdzie widzę cele nawet realne, które akurat panie będą nadzorować (współpraca z Unią i reforma finansów plus dodatkowo "kotwica"!), to reszta jest wydawaniem pieniędzy. A skąd je wezmą? Z nikąd, więc i będą dziadować jak dziś PO!

A gdzie jest pobudzanie gospodarki, wyszukiwanie kierunków rozwoju, i ta nieszczęsna dywersyfikacja surowców, energii, pracy i innych wsi i małych miasteczek. Jeszcze nie określają kierunków rozwoju społecznego, a jedynie miejsca, ewentualnie określają, gdzie tegoż będą szukać i to tyle. Znajdźcie pieniążki, gdzie one są, gdzie się marnują, znajdźcie miejsce polski na mapach Europy i najbliższej okolicy, a reszta sama się zdywersyfikuje i ureguluje.

Czyli reformy, reformy a wyjdzie jak zawsze. Oby im babskie (patrz 1 akapit) reformy przynajmniej się udały!


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pon 7:46, 23 Lis 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Pon 9:07, 23 Lis 2009    Temat postu:

Jak na razie to pustosłowie.Faktycznie nie wiemy co to za eksperci znajdują się w ukryciu. Po drugie aby opracować stosowne projekty ustaw, czy sensowne założenia niezbędna jest wiedza dosyć szczegółowa o stanie państwa. Tej wiedzy opozycja nie posiada, a strona rządowa będzie zapewne skrzętnie ukrywać to co się da ukryć.Ponieważ nie jest zainteresowana ewentualnym powodzeniem dzisiejszej opozycji.Można też powiedzieć że opozycja też w niektórych trudnych działach nie jest zainteresowana pozyskaniem tej wiedzy......zawsze potem można zwalić niepowodzenie na poprzedni rząd ponieważ coś tam ukrył.Czyli jedni i drudzy grają o "rząd dusz".Jedni i drudzy zapewne są świadomi że te radykalne zapowiadane zmiany nie sa mozliwe w zakładanym czasie i obiecanym zakresie.
Po trzecie osoby firmujące poszczególne działy też nie uważam za kompetentne...prof.Legutko ma między innymi odpowiadać za zmiany w resorcie obrony.Dziwne..kolejny Nikodem Dyzma?. Kolejno...po co wybieramy europosłów takich jak Ziobro aby zamiast "pilnować polskich spraw w Brukseli" zajmowali się polityką wewnętrzną."Dwie sroki za ogon"?. Nauczka na przyszłość..Jak Ziobro chciał się uczyć angielskiego to mógł to robić w kraju i za własne pieniądze.A nie z lukratywnej pozycji europosła.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Pon 13:24, 23 Lis 2009    Temat postu:

Jarosław Kaczyński już raz powołał Zespół Pracy Państwowej. W skład tego pierwszego Zespołu wchodzili między innymi jako zastępcy Andrzej Lepper i Roman Giertych. Można też przypomnieć nazwiska Tomasza Lipca i Janusza Kaczmarka.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum POLITYKA 2o Strona Główna -> Polska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin