Forum POLITYKA 2o Strona Główna POLITYKA 2o
Twoje zdanie o...
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Była posłanka SLD Barbara Blida nie zyje
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum POLITYKA 2o Strona Główna -> Polska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Pon 20:09, 07 Maj 2007    Temat postu:

Janusz, po co Komisja Śledcza:
W odczuciu dużej części społeczeństwa podłożem wydania decyzji o skierowaniu ABW do mieszkania Pani Blidy były powody polityczne a nie rzeczywiste potrzeby śledztwa w sprawie korupcji gospodarczej.
Istnieje domniemanie, że sprawa została zmontowana dla zdyskredytowania przedstawiciela opozycji, a także jako ciąg działań mających na celu uwiarygodnienie potrzeb aktualnego sposobu prowadzenia polityki wewnętrznej przez Kaczyńskich. Może również i po to, aby podkreślić ich wiarygodność, przedstawić jako jedynych "sprawiedliwych".
W wyniku tej decyzji nastąpił ciąg zdarzeń. Cóż z tego, że prokuratura przyznaje, że nastapiły błędy w akcji ABW. Tak samo, jak za czasów rządów SLD, tak i teraz społeczeństwo nie do końca ufa, że prokuratura jest niezawisła, i że śledztwo zostanie prawidłowo przeprowadzone.
Jeżeli istnieje takie domniemanie, i rządanie społeczne, to jedynym sposobem na jego rzetelne wyjaśnienie jest powołanie Komisji niezależnej od rządu. Co udowodni, co wyjaśni - nie wiem, po to właśnie ma być powołana.
Nie rozumiem zaciekłego oporu wobec powołania tej komisji. Jeżeli ręce są czyste, to Komisja żadnych nieprawidłowości nie udowodni, a uspokoi opinię publiczną.

Pozdrawiam, Jaga
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Pon 20:12, 07 Maj 2007    Temat postu:

Hehe... Mr. Green

Dobra... Kończmy ten wątek... Niech każdy zostanie przy swoim... bo idziemy w stronę wymian uprzejmości. Cisza Sądzę że moje posty są nie bardzo rozumiane... Ale odpuszczam sobie...

Pozdro... Partyman
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Pon 20:22, 07 Maj 2007    Temat postu:

No i bardzo dobrze Weles bo to by była zgroza i ...obraza boska, by ostatnie słowo w tej sprawie nalezało do Ciebie czy Janioba tym bardziej że uwazam, że ostatnie słowo powinno być ...raportem i dlatego:

przede wszystkim powinna powstać ... komisja sledczaOk!

Pozdrawiam ...uprzejmie
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Pon 20:30, 07 Maj 2007    Temat postu:

Jago... Mr. Green

W odczuciu dużej części społeczeństwa... zdaniem trąbiących mediów? Co to za argument? Tak może każdy powiedzieć... podłożem wydania decyzji o skierowaniu ABW do mieszkania Pani Blidy były oficjalne śledztwo legalnego organu Państwa. Hough.! Nakręcane medialnie opinie niezgodne z rzeczywistością... bo opini i szarej masie wiszą b. Blidy. To media mienią się być opinią... a nie rzeczywistość. były powody polityczne a nie rzeczywiste potrzeby śledztwa w sprawie korupcji gospodarczej.... Jago. Przecież znakomita większość podobnych spraw... z ukoronowaniem typy wyrok za przekręty (sadowy) jest poprzedzana takimi fajerwerkami. To po cholerę strzelała jak była niewinna i politycznie oskarżana? Przecież to byłby jej poważny atut jako polityka?...

Jak można podważać decyzje organów sprawiedliwości? Jak można powoływać się na opinię kogokolwiek skoro władza ta i opcja została wybrana. Przecież to media pieprzą i wmawiają nam że to opinia publiczna? Kto to jest ta opoinia? Dziennikarze oderwani od rzeczywistości? Politycy? Trzęsący portkami? Oskarża się tu za złodziejstwo, policzalne... w oparciu o prawo, nie za poglądy...

jedynym sposobem na jego rzetelne wyjaśnienie jest... legalny i niezależny Sąd a nie powołanie Komisji niezależnej od rządu.. Podważasz niezawisłość Sądu??? Ja już nie rozumiem... W mur

Pozdro... Partyman
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Pon 20:44, 07 Maj 2007    Temat postu:

to by była zgroza i ...obraza boska, by ostatnie słowo w tej sprawie nalezało do Ciebie Weles czy Janioba, tym bardziej że uwazam, że ostatnie słowo powinno być ...raportem i dlatego:

przede wszystkim powinna powstać ... komisja sledcza Ok!

Pozdrawiam ...uprzejmie
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Śro 9:19, 09 Maj 2007    Temat postu:

UKŁAD


Zbigniew Ziobro i jego imiennik pan Wassermann solennie zapewniali posłów i całą Polskę, że nic nie wiedzieli o planowanej akcji ABW w domu Barbary Blidy.


Nie wierzymy im. Prokuratura jest tak personalnie ukształtowana, że żadna informacja Ziobrze nie umknie. Jej trzon stanowią prokuratorzy z Katowic, z prokuratury, w której pan Zbigniew Ziobro robił swoją aplikację prokuratorską. Od razu więc, gdy tylko został ministrem sprawiedliwości, sięgnął po znajomków.

Jego kolega z aplikacji, 36-letni Tomasz Janeczek został szefem Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach.

Wywodzący się z Katowic prokurator Bogdan Święczkowski najpierw organizował specjalny korpus prokuratorów przeznaczonych do zwalczania przestępczości zorganizowanej, po czym został szefem ABW. Święczkowski to także kolega Ziobry, tym razem ze studiów.
To ludzie Święczkowskiego weszli o 6.00 rano 25 kwietnia do domu Barbary Blidy. Ziobro o niczym nie wiedział?

Jedźmy dalej – zastępcami Ziobry są Jerzy Engelking i Tomasz Szałek. Też z Katowic. 48-letni Szałek awansował na zastępcę Ziobry zaledwie w lutym, a już jest kandydatem na naczelnego prokuratora wojskowego. Teraz odpowiada za zwalczanie przestępczości zorganizowanej. Czy postępowanie i decyzje prokuratorskie dotyczące śląskiej afery węglowej są poza nim?

Szałek znalazł się w bliskim otoczeniu Ziobry, kiedy Janusz Kaczmarek, prokurator krajowy, odszedł do MSWiA. Kaczmarek to z kolei zaufany Lecha Kaczyńskiego. W 2001 r., kiedy resortem sprawiedliwości kierował obecny prezydent, Kaczmarek pracował pod Wassermannem w Prokuraturze Krajowej. To m.in. on nadzorował śledztwo grupy prokuratorskiej zajmującej się inwigilacją dziennikarzy. Kaczmarek z kolei ściągnął do Warszawy swojego kumpla, prokuratora Konrada Kornatowskiego. Stołeczna kariera tego „swojaka” jest błyskawiczna: wiceszef stołecznej Prokuratury Apelacyjnej, szef biura PZ w Prokuraturze Krajowej, no i teraz komendant główny policji.

Po Kornatowskim Biuro PZ w Prokuraturze Krajowej przejął Krzysztof Sierak, dotychczas prokurator okręgowy... gdzie? – w Katowicach oczywiście!
Jego zastępcą pozostał Jerzy Gajewski, również z Katowic, który kierował wydziałem PZ w katowickiej Prokuraturze Apelacyjnej. W dalszym ciągu mówimy, że pan minister nic, a nic nie wiedział o planowanym najeździe na dom Barbary Blidy?

Trzeba trafu, że po zawieszeniu Święczkowskiego w związku z zachowaniem się jego ludzi i w domu państwa Blidów kierowanie ABW przejął inny prokurator z Katowic Grzegorz Ocieczek.

Ocieczek był pierwszym prokuratorem,
który prowadził śledztwo w sprawie tzw. afery węglowej, w której Blidzie zamierzano przedstawić zarzuty.

Poznana wczoraj przez publiczność telewizyjną prokurator Marzena Kowalska, która karciła sąd za orzeczenie w sprawie dalszego aresztu dr. Mirosława G., to z kolejna [b]zaufana ministra Wassermanna. Zaufani i zasłużeni robią kariery także w innych miastach. Robert Bednarczyk, kolega Święczkowskiego, kieruje apelacją lubelską, gdzie na polecenie Ziobry wszczęto śledztwo dotyczące rzekomego kłamstwa Aleksandra Kwaśniewskiego o jego wykształceniu. [/b]

Szefem Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi, tej, do której „dla obiektywizmu postępowania” przeniesiono śledztwo w sprawie śmierci B. Blidy, był Dariusz Barski, dziś zastępca generalnego prokuratora Ziobry. Wcześniej Barski prowadził śledztwa przeciwko politykom SLD. Nadzorował śledztwo w sprawie łapówki dla b. posła SLD Andrzeja Pęczaka. Pęczak w rozmowie z „TRYBUNĄ” po opuszczeniu aresztu nie ukrywał, że prokuratura składała mu propozycję wcześniejszego zwolnienia z aresztu, jeśli obciąży on innych członków Sojuszu.

Czegoś takiego nie było nigdy. Już choćby z powodu ujawnionych przez nas powiązań Sojusz Lewicy Demokratycznej powinien stanowczo domagać się, by postępowanie w sprawie śmierci pani Blidy toczyło się przed sejmową komisją śledczą.

[link widoczny dla zalogowanych]

a właściwie cały tekst winien być ...podkreślony


Się zgadzam i ponownie

A przede wszystkim powinna powstać ... komisja sledcza

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Śro 10:23, 09 Maj 2007    Temat postu:

w51... Mr. Green

Na Twoje...Się zgadzam i ponownie... Się nie zgadzam. A dlaczego???...

Bo...Zbigniew Ziobro i jego imiennik pan Wassermann solennie zapewniali posłów i całą Polskę, że nic nie wiedzieli o planowanej akcji ABW w domu Barbary Blidy.


a...tyko... Nie wierzymy im., bo tylko idiota może sądzić, że imć Ziobro wie wszystko. To proste, ale nie dla nie niedowiarków. Przecież trudno uwierzyć, iż do Ziobry biega się z każdą decyzją. To absurd. A wystarczy się podrapać np. za uszkiem... i nie dać się manipulować. Zrozum że to, iż ty jesteś ze mną w zażyłych kontaktach (a czasem bardzo Mr. Green ) nie znaczy, że robimy machloje. Trochę realizmu, a nie rozumowanie SF, które jest zarzutem wobec PiS ... Reszta wklejki (częściowo racja na inne tematy) to opowieści kto kogo znał... i nic więcej. Ale się dajesz wpuszczać.... i to nie na temat. To teraz karać... Ziobrę, że nie wiedział? Mr. Green A co mają robić tzw. slużby. Dochodzić przed kamerkami w białych rękawiczkach i uzyskiwać pozwolenie na śledztwa? Może głosować i pytać nawiedzonych kogo aresztować, zatrzymać?

Czyste jaja panie Wojtku... 2 man down

Pozdro... Partyman
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Śro 10:47, 09 Maj 2007    Temat postu:

W51 litości z ta Trybuną.
Przecież tam znajdziesz wszystko by bronic Blidą i dokopac Ziobrze.
Trybuna zdyskredytował sie ostatecznie gdy odmówiła wydrukowania listu Rakowskiego krytykujacego SLD za odejście od idałów lewicowych.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Śro 10:51, 09 Maj 2007    Temat postu:

Nie rób z siebie Weles idioty:

Bo...Zbigniew Ziobro i jego imiennik pan Wassermann solennie zapewniali posłów i całą Polskę, że nic nie wiedzieli o planowanej akcji ABW w domu Barbary Blidy. a...tyko... Nie wierzymy im., bo tylko idiota może sądzić, że imć Ziobro wie wszystko. To proste, ale nie dla nie niedowiarków. Przecież trudno uwierzyć, iż do Ziobry biega się z każdą decyzją. To absurd. A wystarczy się podrapać np. za uszkiem... i nie dać się manipulować. I jeszcze jedno - skąd wiadomo,że to było samobójstwo a nie np.nieumyślne śmiertelne postrzelenie?Przyjmijmy nstp.sytuację:Blida na wezwanie do oddania broni spełnia polecenie,wyjmuje REWOLWER i wtedy nadgorliwy/a funkcjonariusz stara się go wyrwać kobiecie z ręki.Rewolwer nie wymaga przeładowania - strzał mógł paść zupełnie przypadkowo!Tak na marginesie:do tej pory nie ujawniono badania na okoliczność prochu na rękach funkcjonariuszy!!!A co do udziału B.Blidy w aferach węglowych - każdy Ci powie,że zwalanie winy na tzw.trupka jest najwygodniejszą dla prawdziwych przestępców formą obrony! Howgh...

Jeszcze raz powtarzam - nie rób z siebie idioty...To nie sprawa pospolitego złodziejstwa czy malwersacji - sprawa ma podtekst polityczny i z góry wiadomo było o jej medialnym nagłośnieniu,nie pieprz więc że Ziobro i Wanneman o niej nie wiedzieli!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Śro 11:42, 09 Maj 2007    Temat postu:

Weles napisał:
To proste, ale nie dla nie niedowiarków. Przecież trudno uwierzyć, iż do Ziobry biega się z każdą decyzją. To absurd.


Tak Weles to absurd tyle że dotyczy on tych co myślą że Ziobro jest głuchy i ślepy. Zapewne nie z każdą decyzją służby lecą do Ziobry zapewne nie ma on pojęcia że złapano narąbanego traktorzystę ale to że wysłano spec służby w celu pojmania byłą minister i tym bardziej ze zbrodniczej opcji to Ziobro może ogłaszać na konferencji prasowej którą zorganizuje w zaprzyjaźnionej ideowo Białorusi Popatrz sam jak spętano doktora G to na konferencji prasowej aż się wiercił ze szczęścia taki to sukces a gdyby konował czmychnął prze okno i złamał nogę? oczywiście o niczym by nie wiedział wiadomo, on w ogóle mało wie. Tych trzech agentów którzy wykonali instrukcję chwilowi schowano pod wodę żeby ucichło a później wypłyną w pełnej chwale jeśli zostaną ukarani to kara wcale nie będzie długa o uciążliwości nawet nie warto mówić. Weles sądzi się teraz gen Jaruzelskiego za co? ano za kopalnie Wujek ale ani o n górnik ani donoszący kulki a jednak ,nie wydał żadnej instrukcji w ogóle zakazał strzelać no więc faktycznie o fakcie dowiedział się po fakcie na nic jednak takie argumenty ON odpowiada za wszystko lud potrzebuje krwi a Ziobro? biedaczek zajmuję się indywidualnymi sprawami będącymi faktycznie w gestii sądów a nie ma pojęcia o największej aferze, o takich sprawach na bieżąco informowany jest nie tylko prokurator generalny ale premier nawet.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Śro 11:56, 09 Maj 2007    Temat postu:

Moście moje oponenty... Mr. Green

Oczywistym jest fakt, że skoro BB była umoczona w aferę (dowód dodatkowy iż się zabiła), to prędzej czy później każdy nawet nie Ziobro wiedział, że zostanie zatrzymana, aresztowana itp. Przedmiotem waszych tu dywagacji... jest czy w/w wiedzieli że o godz x dnia y... ABW wkroczy(że wkońcu wkroczy to i ja wiedziałem). Stało się to nie za ich decyzją (godz i data.) bo nie musieli. A to nie dociera do główek. I to także, że aferek rozległych bez liku i też z Tuzami... Mr. Green Chyba nie myślicie, że jeden i drugi wiedział o xy... i zagryzał paluszki o godz x(?). A kiedy by się mieli wdzięczyć w telewizorni i obijać za biurkiem? REALIZMU TROSZKĘ Mr. Green Mr. Green Mr. Green prayer

To powiadacie kto kogo zastrzelił? w51 Łukasza czy Blidę... Nic nie rozumiem. Żłodzieje łapią prokuratorów?... Qrna Cisza , jak z prostej sprawy robi się aferę. Ona (sprawa) jest prosta jak drut..., łapanie złodzieja a nie tego co goni. Wy panowie cosik na inny temat... a ja na to. prayer prayer Buuuuhaha Mr. Green

Pozdro... Mr. Green Partyman
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Śro 12:15, 09 Maj 2007    Temat postu:

Ależ z Ciebie Weles BUC i demagog!!!Po primo/jak mawiał klasyk/ jeszcze NIKT nie wie czy BB była w owe afery umoczona - Kmiecikowa zaprzeczyła,że oskarżała Blidę a pozostałe oskarżenia zobaczyły dziwnym trafem światło dzienne dopiero PO przypuszczalnym szmobójstwie/typowe obciążanie trupka/...
Po drugie primo - w dniu przeszukania zarzut dotyczył 80 tys. ewentualnej łapówki sprzed 10 lat - czego mianowicie mieli szukać ABWherowcy w domu Blidy?Oświadczenia o pobraniu takowej oprawionej w ramki???
Ojciec Muchomorek przewalił 200 milionów na "ratowanie" stoczni i co? On ma nawet w dupie PRZYCHODZENIE do prokuratury! Gdzie te brygady tygrysa z wozami opancerzonymi pod drzwiami posiadłości?
Niejaki Czarnecki z Samejbrony przytacza słynne stwierdzenie,które Tobie dedykuję: znaj proporcje Mocium Panie...
I jeszcze jedno - to co się dzieje w ostatnim czasie przypomina jako żywo scenki z filmu "Truman Show" - tam też rzeczywistość kreowano telewizyjnie.
Może wreszcie i u nas Truman/społeczeństwo/ pierdolnie tym wszystkim...
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Śro 12:23, 09 Maj 2007    Temat postu:

Jedne media twierdzą ze Kmiecikowa zaprzecza inne że potwierdza. W jednych niby wycofuje sie w innych w wywiadze mówie że zeznała w prokuratórze iz dała co najmniej 80 tyś + inne prezenty czy remonty domu w Karpaczu, itd itp.
Komu wierzyć no komu?
Tu dowiaduje sie że zotała zmordowana przez Ziobre rękoma ABW. Za chwile okaże sie ża to Ziobro sam do niej strzleał, a moze nie Ziobro a kaczor przebrany za kobiete.
Teraz jeszcze okazuje sie ża 50 mld to mniej niz 200 mln.
Cuda cuda.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Śro 12:41, 09 Maj 2007    Temat postu:

Sądzę że w Twoim poscie środkowe zdanie ma racjonalne uzasadnienie ,ciekawe spostrzeżenia no no.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Śro 12:42, 09 Maj 2007    Temat postu:

A skąd Ty wziąłeś 50 miliardów?Jeżeli starych złotych to daje 5 mln.nowych,więc
50 mld.starych złotych to mniej niż 200 mln.nowych - "matematyku" z Pacanowa!
Idz się podkuj,będziesz razniej przebierał odnóżami podczas wędrówki po rozum...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum POLITYKA 2o Strona Główna -> Polska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 7 z 19

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin