Forum POLITYKA 2o Strona Główna POLITYKA 2o
Twoje zdanie o...
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dumny jak Polak

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum POLITYKA 2o Strona Główna -> Blogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Niezależny



Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 595
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/4

PostWysłany: Śro 21:48, 01 Sie 2018    Temat postu: Dumny jak Polak

Każdy człowiek utożsamia się z własną grupą narodową do której należy , przyjął jej kulturę język oraz dumę , czy zatem człowiek powinien być dumny z tej przynależności? oczywiście że tak . Duma to jednak nie to samo co sztucznie podniesione własne Ego.
Z pewną rezerwą podchodzę do powiedzenie Dumny jak Polak, z tym akurat bywa różnie
Niestety Polacy często opacznie rozumieją określenie duma, czy zatem możemy być dumni bycia Polakami w kontekście wyczynań części naszych rodaków? czy możemy być dumni bycia Polakami w kontekście poczynań obecnej władzy? oczywiście że nie , co nie oznacza że pozbyliśmy się własnej dumy, jedynie możemy odciąć się od czynów które przynoszą nam wstyd.
Innym złym rozumieniem dumy jest nasza zarozumiałość . Hasło Polak potrafi zostało wypełnione treścią raczej niegodziwą.

Mieszkając swego czasu w Danii widziałem dumę Duńczyków i dumę Polaków , Duńczycy swoją dumę zachowali Polacy -bywały przypadki ze plując na swój kraj. sprzedali ją za korony, Tak byłem dumny z tego że jestem Polakiem ,jednak w kontekście zachowani innych Polaków lepiej było milczeć.
Obecna władza realizuje jeszcze inny- zły- kierunek dumy, jest nią hasło Polak jest najważniejszy, chwilowo jesteśmy skłóceni z nieomalże całym kontynentem i po części z ważnym partnerem z USA.
Nie ważne czy nasza kolejna transformacja ustrojowa jest zgodna z prawem państw z którymi mieliśmy podążać w jednym kierunku ważne aby nasze prawa zostały przyjęte ,jaki ma to wiązek z dumą? już dawno temu takie działania nazywano warcholstwem .
Nasze Ego widziane oczami innych narodów najczęściej bywa komiczne , musimy mieć świadomość ze inne państwa są na wyższym poziomie rozwoju tak technicznego jak i mentalności. Kuriozalnym jest fakt że w wyniku nowej ustawy o IPN tak naprawdę stawiamy przed sądem cały świat , czy mam być z tego dumny? czy może zażenowany?
Kończąc ten krótki komentarz powiem tak . Pomimo tego że w naszej historii było wiele momentów za które powinien się wstydzić jednak nadal jestem dumny z tego że przynależę do tego narodu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum POLITYKA 2o Strona Główna -> Blogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin