Forum POLITYKA 2o Strona Główna POLITYKA 2o
Twoje zdanie o...
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

hymm ...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum POLITYKA 2o Strona Główna -> Polska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Śro 0:26, 21 Wrz 2005    Temat postu: hymm ...

tak sobie tu siedzę i pisze – zastanawiam się szczerze mówiąc, mianowicie forum o polityce itp. rzeczach no a nic a nic na temat – partii chodzi o mi konkrety tzn. jakieś ich postulaty wyborcze czy plany (nie bardzo wiem jak to nazwać).
może znajdzie się ktoś kto – ma na tyle czasu i cierpliwości kto – wstawił by jakieś konkretne wypunktowane rzeczy, bez obijania w bawełnę (nie linki a czysty tekst). co ułatwiło by sprawę, np.: laikom .. (czyt. np.: mnie)..
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Śro 2:30, 21 Wrz 2005    Temat postu:

Skrócony program PJKM

Program Platformy Janusza Korwina Mikke

1. PRECZ Z BIUROKRACJĄ
Musimy uwolnić Polskę od ucisku polityków i biurokratów. To my (podatnicy i konsumenci), mamy decydować, jak wydajemy własne pieniądze i uczymy własne dzieci.
Polityków, którzy wybudowali ten ustrój oraz tych, którzy chcą nas oddać pod władze urzędników w Brukseli, regulujących nawet smak oscypków, musimy oddać pod sąd i pozbawić wpływu na nasz los.

2. PRECZ Z Bezrobociem
Musimy radykalnie obniżyć podatki oraz władzę polityków i urzędników nad gospodarką . Polityków i urzędników ministerialnych, którzy utrzymują wysokie podatki, dzięki czemu panuje wysokie bezrobocie, należy oddać pod sąd.
Trzeba nam ustroju, gdzie rejestracja firmy trwać będzie nie więcej, niż pół godziny i nikt nie będzie wtrącał się w jej funkcjonowanie, jeśli nie narusza Prawa.

3. PRECZ Z Biedą
Musimy radykalnie obniżyć podatki, by biedny człowiek mógł kupić chleb za 50 groszy.
Radykalnie obniżyć akcyzę , by benzyna kosztowała taniej niż 2 zł, jak w USA.
Znieść przymus płacenia na ZUS odbierający rodzinom ogromne pieniądze i stwarzający bezrobocie.
Utworzyć Fundusz Emerytalny by zapewnić emerytury tym, co całe życie płacili składkę na bankrutujący ZUS.
Znieść pobór do wojska, odbierający rodzinom żywicieli, wprowadzając armię czysto zawodową.

4. PRECZ Bezprawiem
Musimy uwolnię Polskę spod władzy polityków i biurokratów - oprzeć się na rodzinie, przywracając pojęcie głowy rodziny. Tych, co łamią Prawo, przez siebie ustanowione, musimy surowo ukarać.
Prawo musi być jasne i proste. Ilość praw musi być bardzo mało - a za łamanie tych, co są rzeczywiście potrzebne, trzeba surowo karać.
Musimy przywrócić elementarne zasady Sprawiedliwości - w tym karę Śmierci dla morderców. Dać Policji uprawnienia do skutecznego zwalczania przestępczości.
Ogłosić amnestie dla skazanych za łamanie absurdalnych przepisów - a zaostrzyć wyroki za morderstwa, rabunki i złodziejstwa na szkodę osób fizycznych.

5. PRECZ Z BAŁAGANEM
Zamiast III Rzeczypospolitej, zbudować Państwo Prawa.
Zmniejszyć Senat do 32 Senatorów, a Sejm do 120 Posłów. Immunitet parlamentarny musi kończyć się z dniem rozwiązania Sejmu. Rządowi odebrać prawo projektowania ustaw, tworząc Radę Stanu. Oddzielić od siebie Władze: Sadowniczą, Ustawodawczą i Wykonawczą.
Radykalnie zmniejszyć rolę urzędników, zwiększyć rolę sędziów. Wysoko opłacać Wojsko, Policje i służby specjalne - odbierając im za to wszelkie możliwości działania w gospodarce co jest zródlem największych afer.

Ustabilizować system: po zmianie przepisów wprowadzić zasadę, że nowa ustawa wchodzi w życie dopiero po kilku latach od chwili uchwalenia !
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Śro 8:10, 21 Wrz 2005    Temat postu:

Kendo!
O czym ty piszesz? Ten program niczym sie nie rożni od innych programow-bajerow.
1. Precz z biurokracją. Wiesz ile to kosztuje? Likwidacja czy zmiana gmin, powiatow i wojewodztw, zwolnienie tysiące pracownikow, komputeryzacja, zmiana prawa administracyjnego, itp. itd.
2. Precz z bezrobociem. To jest skutek innych poczynań. Zatrudnić bezrobotnych, ktorzy nic nowego nie wniosą, to jest conajmniej to samo, co ich nie zatrudniać!
3. Precz z biedą. Też temat zastępczy. Polega na lepszym rozdziale dochodow, nauce, zaangażowaniu, lepszym gospodarowaniu i td.
4. Precz z bałaganem. Rola premiera i prezydenta, a także nas wszystkich. Jak będzie pracował nowy parlament, to się okaże. Tu nie wystarczy deklaracja, a czyny.

"Ustabilizować system: po zmianie przepisów wprowadzić zasadę, że nowa ustawa wchodzi w życie dopiero po kilku latach od chwili uchwalenia ! "
????????????????? I to byłoby na tyle! Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Śro 13:24, 21 Wrz 2005    Temat postu:

Weź sobie użyj guziczka na forum i sprawdź wszystkie posty Kendo.
Jak Ja pisze to pisze z sensem.
A to powyżej to nie ja pisałem wkleiłem hasełka dla biednego ludu który nie potrafi zrozumieć poważnego programu. Jest to skrót programu jak napisałem
Prawdziwy program PJKM ma 17 stron i jest tam napisane co dokładnie się zmieni i jaka będzie wysokość poszczególnych podatków.

Ale ten program ma tyle stron że mogę najwyżej linka podać:
[link widoczny dla zalogowanych]

W skrócie to jest PIT 0%, VAT 0%, CIT 0%.
Benzyna za 2 zł bez akcyzy.

Ale wprowadzony nowy podatek pogłówny.

Emeryci finansowani z prywatyzacji, więc ZUS 0%.

Oprócz tego wycięcie 90% administracji, która jest nikomu nie potrzebna, aby z tak niskich podatków utrzymać państwo.

Obecnie 8% wydatków budżetowych idzie na wojsko i policję. Dlatego pomimo zmniejszenia wpływów do budżetu zwiększenie wydatków na policję i wojsko.
Wojsko profesjonalne bo zawodowe.

Dodatkowy podatek od wydobywania kopalin. Czyli nasze bogactwa naturalne w postaci węgla przyniosą dodatkowe dochody. Prywatyzacja wszystkiego co zabiera teraz ogromne sumy z budżetu na swoje pensyjki prezesów. Wszystkie fundusze z prywatyzacji pójdą do tych co wybudowali te fabryki i przedsiębiorstwa czyli do emerytów.
Likwidacji funduszy celowych i innych głupot. Efekt będzie taki że 30% wzrost PKB będzie realny.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Śro 15:47, 21 Wrz 2005    Temat postu:

Kendo!
Muszę Cie przeprosić, że ostro skrytykowałem ten probram, tych kilka punktow. Wierz mi, że wszystkie PROGRAMY KILKA PUNKTOWE mają te same walory i ich nie czytam, nawet ten co wala mi sie po stole i służy za podładkę.
Nawet w tym co piszesz szczegołowo, jak sobie wyobrażasz stawki 0%, czyli rezygnację z dochodow i to w ciągu najbliższych 4-ch lat? Czy węgiel i kopaliny te straty wyrownają bez modernizacji wydobycia? W jaki sposob zlikwidujesz 80% administracji? Jak zatrzymać wzrost cen benzyny, jeżeli cena zakupu na świecie rośnie.
Jako niedoszły matematyk K-M winien wiedzieć, że są to funkcje powiązane i ciągłe. Nic ustawami, bo to nic nie zmieni, ewentualnie pociągnie (f. ciągła) jeszcze większą korupcję.
Już muzyka ucichła, a mi w uszach wciąż echo jednej z jego wypowiedzi:.
"Jeżeli przemysł naftowy byłby sprywatyzowany, nie byłoby sprawy Orlenu". I jak mu nie przyznać racji? Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 0:09, 22 Wrz 2005    Temat postu:

Stawka PIT będzie zastąpiona pogłównym. Zapomniałem że CIT zostanie zastąpiony promilowym podatkiem obrotowym.
Rząd się wyżywi.
Oczywiście pod warunkiem że będzie minimalny. Prawda jest taka że żeby obniżyć to drastycznie to najpierw trzeba wyciąć administrację.
Funduszy np. jest ponad dwieście a żaden nie jest potrzebny.
Niektóre rzeczy daje się zrobić łatwo.

Gorzej z prywatyzacją edukacji tutaj będzie ochronny okres przejściowy w postaci bonów edukacyjnych czyli budżet będzie jeszcze miał co robić.

Benzyna jest teraz po 1.90 bez podatków. Jak będzie po 2 zł to i stacje zarobią i nasi klienci. A CENA BEZNZYNY jest ustalona 2 letnim kontraktem który zawarł Orlen ze swoim głównym dostawcą czyli rosją i cena benzyny na giełdzie w nowym yorku nie wpływa na cenę benzyny dla Polski.
Jedyne co Orlen robi to podwyższa pomimo że nie musi żeby więcej zarobić.
Jakby była prywatyzacja to byłoby kilka Orlenów i by nie podwyższali bo byłaby konkurencja.

Ustawami to się zmieni wielkość administracji i podatków. Jak mniej będzie urzędników i będą mieli mniej pieniędzy to ich korupcja będzie nam powiewać.

Co do węgla to Chiny wywindowały ceny tak że znowu opłaca się wydobywać. Duńczycy chcieli u nas kupić kopalnię. Jak chcieli kupić to muszą mieć rachunek że na tym się da zarobić. Oczywiście byłoby dużo nowych miejsc pracy, ale rząd zablokował obcy kapitał i górnicy mają mniej roboty to się wyżywają na policji. Jakby rząd nie ingerował w to co robi kapitał to byśmy mieli górników w kopalniach nie na ulicach.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 7:12, 22 Wrz 2005    Temat postu:

Kendo!
To co napisałeś, trafia mi do przekonania. Ale powolutku. Tego nie da się zrobić od razu, ani w czteroletniej kadencji. To jest plan conajmniej 10-cioletni. Nam zajęło kilkanaście lat zrozumieć, że należy oszczędzać, upraszczać, że raptowne zmiany, czysta strata pieniędzy i uciecha korupcyjna!
Samo zwolnienie nie 80%, a 20% administracji, co bym sobie życzył, w ciągu 4-ch lat wyniosłby koszty reorganizacji, odpraw i zmian prawnych. Ponadto musiałaby być na to zgoda conajmniej 50% pełnego składu sejmowego, senatu i Prezydenta! Czy ktoś na to przystanie?
Mam wizję urzędu taką, że premier nie ma za mało bezpośrednio przed nim odpowiedzialnych urzędnikow, ktorzy robią całą na nim spoczywającą robotę. Ale jeżeli ma za ich za dużo, to co z tego, że robi cała robotę, jeżeli ani tego, ani własnych pracownikow nie jest w stanie kontrolować?
Wszystkie partie mają ten punkt. Oszczędność i uproszczenie administracji. Tylko, że mimo jej "modernizacji", administracja rządowa kwitnie. Patrz - Miller jak tylko został premierem, PO pomagające Very Happy Hausnerowi.

Zgadzam się też z resztą, czyli energetyką. Natomiast w podatkach widzę :P zamianę nazw. Podatki, to obciążenia jednostronne. Bardziej K-M skupiłby się, że jeżeli za coś się płaci, to płaci się za coś! A nie, że daje się pieniądze, a Wy ró,obta z nimi co chceta. Shocked

Tylko gdzie to jest wyraźnie napisane? Niech to będzie na 3 kartkach (pełnych!), bo 17 czy 19 (nawet pustych) nawet PiS nie będzie czytał! Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 10:54, 22 Wrz 2005    Temat postu:

hehehe – Panowie, Panowie – przydało by się żeby jeszcze coś powiedzieć o innych partiach, bo jak na razie siedzimy w jednej a wybory już niedaleko. a jak na razie (bez urazy) jeden wyciąga z tekstu konkretne hasła partyjne a drugi raz zbija a raz potwierdza ..

proszę o pomoc dla laika który – ma dość ciemne (no nie, nie może powiem tak – szare) pojecie o polityce oraz programie, co która partia proponuje. ciężko mi się połapać, szczerze mówiąc w ich ‘pięknych’ słowach, z których tak naprawdę nie wiele jest ważnych i naprawdę coś mówiących.

- dodano -

niemniej jednak dziękuję za pomoc w problemie ..
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 13:45, 22 Wrz 2005    Temat postu:

Programy innych partii przeglądałem i wszędzie lewica. Łącznie z niby skrajnie prawicową PPN. NOPu nie przeglądałem bo reklamują się jako łyse pały chodzące z transparentami.
Taka stadna prymitywna grupa.

PO ma 3x15% i PiS razem z PD twierdzi że będzie przez to podwyżka podatków.
Oczywiście partia Demokratyczna proponuje obniżkę podatków 3x19%.
Natomiast PiS proponuje obniżkę podatków 28 % i chyba dla biednych 18%.
Będą też jakieś ulgi, z których nikt nic nie kuma więc biedni nie skorzystają, a nachapią się ci co mają doradcę podatkowego.

W skrócie PJKM bo 3x0% lepsze od 3x15%.

P.S.
Plan PJKM to rzeczywiście na 10 lat. Ale dlatego trzeba zacząć już teraz. Problem polega na cenzurze w mediach dla Korwina nikt o nim nie wie i o jego planach dlatego kilku posłów w parlamencie wreszcie złamie zmowę milczenia i może przyszły parlament wygrają libertarianie.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Czw 23:33, 22 Wrz 2005, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 20:55, 22 Wrz 2005    Temat postu:

Pytalas mnie o program wyborczy Demokratow.pl - postaram Ci sie troche go nakreslic...

Po pierwsze gospodarka:
1. Reforma systemu podatkowego polegajaca na:
- wprowadzeniu podatku liniowego PIT, CIT i VAT na poziomie 19%
- zmiana podatku z jednoczesnym wprowadzeniem 3 ulg, o
charakterze systemowym, a wiec nie zwiekszajacym biurokracji
(mozna je obsugiwac systemem komputerowym):
+ ulga prorodzinna (kwota wolna od podatku na kazdego czlonka
rodziny - np. jesli jest 4 czlonkow rodzinz to sumaryczna ulga
wieksza niz w przypadku 2 czlonkow rodziny - a zatem system
wspiera polityke prorodzinna)
+ ulga inwestycyjna (50% ulga w podatku dla firm inwestujacych)
+ ulga aktywizacyjna (ulga w podatku dla firm zatrudniajacych
osoby mlode oraz osobz dlugotwale bezrobotne)
2. Obnizenie kosztow pracy, z tym:
- likwidacja odpisow na Fundusz Pracy
3. Najwazniejsza propozycja - wprowadzenie kasowego systemu
rozliczania podatkow. Przedsiebiorca placi VAT wtedy kiedy otrzyma
naleznosc, a nie wtedy kiedy wystwawia fakture.
4. Wieksze wykorzstanie srodkow unijnych na rozwoj infrastruktury
5. Inwestycja w rozwoj edukacji, w tym w uelastycznienie programow
studiow, tak aby abslowenci byli bardziej elastyczni
6. Uproszczenie procedury rejestracji firm, zwlaszcza malych,
jednoosobowych - zasada ze wszstkie porcedury zalatwiane sa w
jednym okienku.

Po drugie - spoleczenstwo obywatelskie i samorzadnosc:
1. Doknczenie decentalizacji wladzy, wzmocnienie samorzadow lokalnych
2. Dopuszczenie organizacji pozarzadowych do procesu decyzyjnego,
stanowienia i wykonywania prawa, poniewaz organizacje pozarzadowe
moga wiele czynnosci panstwa przejac na siebie i wykonywac je lepiej i
taniej

Mysle ze te dwa punky doskonale charakteryzuja Demokratow.pl - liberalizm i realizm gospodarczy plus inwestowanie w instytucje spoleczenstwa obywatelskiego.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 20:57, 22 Wrz 2005    Temat postu:

Pytalas mnie o program wyborczy Demokratow.pl - postaram Ci sie troche go nakreslic...

Po pierwsze gospodarka:
1. Reforma systemu podatkowego polegajaca na:
- wprowadzeniu podatku liniowego PIT, CIT i VAT na poziomie 19%
- zmiana podatku z jednoczesnym wprowadzeniem 3 ulg, o
charakterze systemowym, a wiec nie zwiekszajacym biurokracji
(mozna je obsugiwac systemem komputerowym):
+ ulga prorodzinna (kwota wolna od podatku na kazdego czlonka
rodziny - np. jesli jest 4 czlonkow rodzinz to sumaryczna ulga
wieksza niz w przypadku 2 czlonkow rodziny - a zatem system
wspiera polityke prorodzinna)
+ ulga inwestycyjna (50% ulga w podatku dla firm inwestujacych)
+ ulga aktywizacyjna (ulga w podatku dla firm zatrudniajacych
osoby mlode oraz osobz dlugotwale bezrobotne)
2. Obnizenie kosztow pracy, z tym:
- likwidacja odpisow na Fundusz Pracy
3. Najwazniejsza propozycja - wprowadzenie kasowego systemu
rozliczania podatkow. Przedsiebiorca placi VAT wtedy kiedy otrzyma
naleznosc, a nie wtedy kiedy wystwawia fakture.
4. Wieksze wykorzstanie srodkow unijnych na rozwoj infrastruktury
5. Inwestycja w rozwoj edukacji, w tym w uelastycznienie programow
studiow, tak aby abslowenci byli bardziej elastyczni
6. Uproszczenie procedury rejestracji firm, zwlaszcza malych,
jednoosobowych - zasada ze wszstkie porcedury zalatwiane sa w
jednym okienku.

Po drugie - spoleczenstwo obywatelskie i samorzadnosc:
1. Doknczenie decentalizacji wladzy, wzmocnienie samorzadow lokalnych
2. Dopuszczenie organizacji pozarzadowych do procesu decyzyjnego,
stanowienia i wykonywania prawa, poniewaz organizacje pozarzadowe
moga wiele czynnosci panstwa przejac na siebie i wykonywac je lepiej i
taniej

Mysle ze te dwa punky doskonale charakteryzuja Demokratow.pl - liberalizm i realizm gospodarczy plus inwestowanie w instytucje spoleczenstwa obywatelskiego.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 20:58, 22 Wrz 2005    Temat postu:

Pytalas mnie o program wyborczy Demokratow.pl - postaram Ci sie troche go nakreslic...

Po pierwsze gospodarka:
1. Reforma systemu podatkowego polegajaca na:
- wprowadzeniu podatku liniowego PIT, CIT i VAT na poziomie 19%
- zmiana podatku z jednoczesnym wprowadzeniem 3 ulg, o
charakterze systemowym, a wiec nie zwiekszajacym biurokracji
(mozna je obsugiwac systemem komputerowym):
+ ulga prorodzinna (kwota wolna od podatku na kazdego czlonka
rodziny - np. jesli jest 4 czlonkow rodzinz to sumaryczna ulga
wieksza niz w przypadku 2 czlonkow rodziny - a zatem system
wspiera polityke prorodzinna)
+ ulga inwestycyjna (50% ulga w podatku dla firm inwestujacych)
+ ulga aktywizacyjna (ulga w podatku dla firm zatrudniajacych
osoby mlode oraz osobz dlugotwale bezrobotne)
2. Obnizenie kosztow pracy, z tym:
- likwidacja odpisow na Fundusz Pracy
3. Najwazniejsza propozycja - wprowadzenie kasowego systemu
rozliczania podatkow. Przedsiebiorca placi VAT wtedy kiedy otrzyma
naleznosc, a nie wtedy kiedy wystwawia fakture.
4. Wieksze wykorzstanie srodkow unijnych na rozwoj infrastruktury
5. Inwestycja w rozwoj edukacji, w tym w uelastycznienie programow
studiow, tak aby abslowenci byli bardziej elastyczni
6. Uproszczenie procedury rejestracji firm, zwlaszcza malych,
jednoosobowych - zasada ze wszstkie porcedury zalatwiane sa w
jednym okienku.

Po drugie - spoleczenstwo obywatelskie i samorzadnosc:
1. Doknczenie decentalizacji wladzy, wzmocnienie samorzadow lokalnych
2. Dopuszczenie organizacji pozarzadowych do procesu decyzyjnego,
stanowienia i wykonywania prawa, poniewaz organizacje pozarzadowe
moga wiele czynnosci panstwa przejac na siebie i wykonywac je lepiej i
taniej

Mysle ze te dwa punky doskonale charakteryzuja Demokratow.pl - liberalizm i realizm gospodarczy plus inwestowanie w instytucje spoleczenstwa obywatelskiego.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 21:11, 22 Wrz 2005    Temat postu:

dziękuję Cint. miło z Twojej strony, ale tak na zaś jestem facetem (hehe)

a i sprawa do admina – żeby pokasować zbędę posty – dzięki również.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw 22:55, 22 Wrz 2005    Temat postu:

Hej to ja Cint. - sorki za powtorzenia - maly problem z kompem - do admina - nie obraze sie jak wytniesz moje powtorzenia
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią 0:05, 23 Wrz 2005    Temat postu:

pomoże, ktoś jeszcze mi aby bardziej zrozumiale przestawić plany innych partii ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum POLITYKA 2o Strona Główna -> Polska Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin